16 septembra, 2021

Plavková sezona 2021: bikiny sú stále v kurze!

Plavková sezóna sa blíži – a je úplne jedno, či máte „summer body“ alebo pár kíl navyše. Hlavné je vybrať si také plavky, v ktorých sa budete cítiť krásna, perfektne vám padnú a užijete si s nimi letné dni pri vode naplno. Aké plavky budú tento rok v lete v kurze? Zistili sme to pre vás.

Troška histórie bikín

Vedeli ste, že predchodca bikín nosili už ženy v antike? Vieme to vďaka zachovaným dobovým maľbám. V modernom poňatí majú bikiny ale oveľa kratšie histórii. Súčasťou našich životov sú až od roku 1946 a vyvolali nemalý rozruch. Modelky sa je neodvažoval predvádzať na móle, preto prvý model bikín hrdo predviedla striptízová tanečnica. Postupom času sa stali stálicami každého leta pri mori. A teraz si bez bikín nevieme predstaviť dovolenku pri vode. A nie je sa čomu diviť. Práve vďaka nim sa skvele opálite a minimum látky zaručuje, že po príchode z vody osychajú rýchlosťou blesku.

Druhy bikín

Vedeli ste, že existuje niekoľko druhov bikín a viete, aký je medzi jednotlivými druhmi rozdiel? Prinášame vám menšie prehľad všetkých druhov bikín, aby ste si sama mohla urobiť predstavu o tom, aké plavky vlastne chcete. string bikiny, tangá, v-kinami, mikrokiny, šortky. String bikiny sú klasické šnúrkové bikiny. Teda horný i spodný diel je na zaväzovanie. Tangá sú zrejme jasná. Názov v-kinami je odvodený od toho, že spodný diel plaviek pripomína písmeno V. Mikrokiny sú najmenším druhom bikín, ktorý existuje, a šortky majú miesto spodného dielu kraťáskové nohavičky.

Dvojdielne plavky s vysokým pásom

Tie z vás, ktoré neznesú nohavičky, čo im končí tesne nad hranicou intímnych partií a preferujú nohavičky do pásu, nemusia vôbec vešať hlavu. Plavky s vysokým pásom sú totiž v kurze, a to znamená, že si môžete vyberať z nepreberného množstva modelov, designov aj strihov. Vďaka nohavičkám, ktoré vám budú siahať až k pupku si nebudete musieť spodný diel kontrolovať pri každom skoku do vody, pretože budú presne tam, kde majú byť: kryť vaše intímne partie. A navyše lichotí ženskej postave a zvýrazňujú presne tie krivky, ktoré majú. Takže nielen, že vám perfektne padnú, ale naviac v nich budete vyzerať fantasticky.

Dvojdielne plavky s vystuženým horným dielom

Dámy s bujnějšími poprsím by sa nemali báť svojim prsiam dopriať oporu. Kúpte si bikiny, ale klasickú trojuholníčkové podprsenku vymeňte za tú s vystužením. Budete tak mať kontrolu nad svojimi vnady, a vďaka vystuženie vás nebudem bolieť chrbát. Tvorivé môžete byť u vyberanie typu zapínanie a vzhľadu podprsenky. A dámske plavky dvojdielne s vystužením ocenia aj tie z vás, ktoré dávajú prednosť push-up variantom, lebo vám to je pohodlnejšie, a ešte vám to dvíha sebavedomie.

Prúžky, bodky a divočina

A to najdôležitejšie sme si nechali na záver. Aké farby a vzory tento rok poletí? Milovníčky prúžkov a bodiek môžu byť bez obáv, tieto dva potlače sú stálicami – a len tak ich z rebríčkov obľúbenosti a módnosti nikto nedostane. S prúžky súvisí aj zebrie a tigrie vzory, ktoré skvele vyniknú na opálenej pokožke. Blízkosť tropických diaľok, ak sa vydáte napríklad do Chorvátska, vám budú evokovať tropické motívy s rastlinami a zvieratami, a nič nepokazíte ani jednofarebnými plavkami, ktoré môžete „rozbiť“ farebnými doplnkami.

Tie odvážne z vás môžu zvoliť bielu farbu, ktoré skvele ladí s opálenou pleťou, alebo staviť na zlatú farbu, ktorá vyzerá krásne, ak viete, s akými doplnkami ju zladiť. Či už si zvolíte klasické trojuholníčkové bikiny, dáte prednosť spodnému dielu do pasu alebo naopak uprednostníte vystužený vrchný diel, s tými správnymi plavkami bude leto o to lepšie. Veľa slniečka, príjemného kúpania a nachytaného bronzu! Veď si to tiež všetci zaslúžime.

zdroj:bety.cz foto astratex