16 septembra, 2021

Promiskuita ide ruka v ruke s fyzickou aktivitou

Britskí sexuológovia vykonali analýzu pohlavného života siedmich tisíc dospelých a položili počet ich sexuálnych partnerov k rôznym vlastnostiam. Z analýzy vyplýva, že u žien pôsobí pozitívne na počet partnerov za život predovšetkým to, či sú fit a športujú.

Čím viac je žena aktívna, tým viac má sexuálnych partnerov. Medzi mužmi sú najpromiskuitnejšie gayovia, až jedenásťkrát viac ako heterosexuálni muži. A medzi heterosexuálnymi mužmi potom najviac partneriek za život vystriedajú muži najbohatší a najchudobnejší.

Sexuálne správanie mužov i žien je ovplyvnené mužským pohlavným hormónom testosterónom. Čím viac ho obe pohlavia v tele majú, tým sú sexuálne náruživejší a tiež striedajú viac partnerov.

Testosterón aj sebvavedomie na vrchole
Niet teda divu, že ženy pravidelne aktívne športujúcich patrí medzi tie, ktoré majú najviac sexuálnych partnerov za život. Je to preto, že práve šport zvyšuje hladinu testosterónu v krvi. A nielen to.


„Vieme, že pravidelné fyzické cvičenie zvyšuje sebavedomie a je teda možné, že zvýšené sebavedomie motivuje ženy viac sa venovať sexu s novými partnermi,“ tvrdí profesor Lee Smith z Anglia Ruskin University.
Najchudobnejšie verzus najbohatší?


Z výskumu ďalej vyplýva, že muži vo všeobecnosti majú za život viac sexuálnych partneriek ako ženy. To jednak zodpovedá tomu, že muži majú vyššiu hladinu testosterónu v krvi, ale kvôli sociálnym stereotypom muži svoje počty nadhodnocujú a ženy podhodnocujú.

Prečo sú medzi heterosexuálnymi mužmi najpromiskuitnejšie práve najchudobnejšie a najbohatší, nie je jasné. Ale prekvapením nie je, že sú jedenásťkrát promiskuitnejší homosexuálni muži než muži heterosexuálni. Podobné závery už preukázali mnohé výskumy z minulých rokov.

zdroj:bety.cz