• Home
  • Horúce letné mesiace nahrávajú horúcim aférkam

Horúce letné mesiace nahrávajú horúcim aférkam

Rastúce teploty vzduchu, predlžujúce sa dni a obnažená koža prispievajú k produkcii pohlavných hormónov v krvi. Vedľajším účinkom zvýšenej hladiny testosterónu je potom silnejšie libido. A s ním prichádza aj väčšia túžba zanášať mimo vzťahu.

Potvrdzujú to prieskumy zoznamiek pre neverných, do ktorých sa každoročne zapíše najviac ľudí práve v júli.

Prvý letný mesiac je z dvanástich tým, v ktorom sa za tridsať dní zaregistruje najväčší počet používateľov. Na druhom mieste je august a nasledujú jún a september. Teda obdobie, kedy je na severnej pologuli najteplejšie (1).

Zvýšená hladina serotonínu súvisí s tým, že sme viac vystavení slnku, takže ľudia sa tiež cítia šťastnejšie. S dlhším pobytom na slnku v lete sú ľudia tiež sebavedomejší a to môže viesť k tomu, že sa niekto rozhodne začať si románik mimo vzťahu, práve serotonín posilňuje dobré pocity z takého rozhodnutia (2).

Z prieskumu medzi neverníkmi vyplynulo, že ľudia najčastejšie na komunikáciu s milenkami a milencami používajú Facebook Messenger (3).

Odpustí mi?

Občas sa stane, že aj utajovaný letný románik nakoniec praskne. Odhalenie nevery je pre vzťah vždy veľmi zradné. Často je totiž impulzom na jeho ukončenie. Prečo? Pretože dokonca ani neverníci neveru svojim náprotivkom neodpúšťajú. Sami sa dopúšťajú správania, ktoré u partnera netolerujú.


Spoločnosť prevádzkujúca zoznamku na webe IllicitEncounters.com vyspovedala tisíc svojich členov, ktorí hľadajú v útrobách tejto agentúry zadaných jedincov ochotných k sexuálnemu styku za chrbtom stálych partnerov. Z prieskumu vyplýva, že neveru svojej manželke by odpustilo šesťdesiatšesť percent neverných mužov, ale neveru svojmu manželovi len päťdesiattri percent neverných žien (4).

Dôvod? Rovnaké množstvo žien je totiž presvedčených, že muži majú neveru v génoch a ak podvedú raz, budú už podvádzať stále. Takže nemá zmysel s nimi zostávať. Tretina mužov si myslí, že ženy podvádzajú iba v prípade, že im manžel nevenuje dosť pozornosti.

Viac ako polovica žien tiež tvrdí, že ich manželia nemajú o nevere ani poňatí, aj keď sa jej dopustili niekoľkokrát.

Zdroj: (1) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7678376/, (2) www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK545168/, (3) www.pewresearch.org/internet /2020/05/08/dating-and-relationships-in-the-digital-age/, (4) www.nypost.com/2022/04/18/survey-finds-cheating-wives-are-more-likely -to-own-a-cat/

Leave A Comment