• Home
  • Čo inšpirovalo Elona Muska na založenie SpaceX? Ruský inžinier, ktorý mu pľul na topánky

Čo inšpirovalo Elona Muska na založenie SpaceX? Ruský inžinier, ktorý mu pľul na topánky

Elona Muska inšpiroval k založeniu SpaceX ruský inžinier, ktorý mu pľul na topánky. Aspoň tak to vo svojej novej knihe Escaping Gravity: My Quest to Transform NASA a Launch a New Space Age uvádza bývalá zástupkyňa administrátora NASA Lori Garver.

„Tento čin Elona tak urazil, že sa rozhodol letieť domov a založiť vlastnú raketovú spoločnosť, aby im mohol konkurovať,“ píše. „Ak Helena Trójska mala tvár, ktorá vypustila tisíc lodí, toto bol pľuvanec, ktorý vypustil tisíc kozmických lodí.“

Nakoniec sa ukázalo, že išlo o kľúčový okamih v histórii prieskumu vesmíru. SpaceX začala stavať najväčšiu kozmickú loď sveta a sprevádzkovať najväčšiu satelitnú konšteláciu, nehovoriac o tom, že sa stala prvou súkromnou spoločnosťou, ktorá vyslala astronautov na obežnú dráhu.

Neformálne oblečenie a „mentalita narušiteľa“
Spoluzakladateľ SpaceX Jim Cantrell tento incident potvrdil a pripomenul, že keď s Muskom chceli v Moskve kúpiť rakety pre budúce misie na Mars, Rusi sa k nim správali zle.

„Šéfdizajnéra unavilo ho počúvať a naplival nám na topánky.“

Podľa vyššie spomínanej knihy k tomu zrejme došlo preto, že sa Rusi urazili kvôli Muskovmu neformálnemu oblečeniu a navyše boli zaskočení jeho „mentalitou narušiteľa“.

Leave A Comment