• Home
  • Dlhší penis je skratkou k orgazmu ženy

Dlhší penis je skratkou k orgazmu ženy

Veľkosťou svojho penisu sa zaoberá takmer každý muž. A len päťdesiatpäť percent z nich je spokojných s takým, akým je. Hoci sa tvrdí, že na veľkosti penisu záleží mužom viac ako ženám, predsa len určitá skupina žien túto vlastnosť svojho partnera rieši.

A to preto, že sú schopné dosiahnuť orgazmus vaginálnou stimuláciou a tým skôr, čím je penis partnera dlhší. Za všetko môže evolúcia, ktorá ženy prinútila k väčšej príťažlivosti k mužom s nadpriemernými penismi.

Vedci z Kentucky sa spýtali štrnástich tisíc mužov, ako sú spokojní s veľkosťou svojho penisu. Štyridsaťpäť percent vyhlásilo, že by si prialo úd väčší.

„Výskumy naznačujú, že ženský orgazmus počas súlože penisu do vagíny je ovplyvnený určitými charakteristikami kondície mužského partnera, veľkosť penisu je dôležitá pre mnoho žien a dávajú prednosť dlhším, pretože súvisia s vyššou šancou dosiahnuť vaginálny orgazmus,“ tvrdia autori výskumu v odbornom Sexual Medicine.

Avšak muži sa zase nemusia nedostatočne dlhým penisom trápiť toľko, pretože málo žien dokáže vyvrcholiť iba súložou do vagíny.

„Ženy, ktoré preferujú hlbšiu stimuláciu penisom vo vagíne, tiež dosahujú častejšie vaginálny orgazmus, čo je konzistentné s tým, že vaginálny orgazmus sa vyvinul ako súčasť preferencií žien pri hľadaní partnera a dávajú tak prednosť mužom s nadpriemerným penisom,“ mienia autori.

Záruka vyvrcholenia?

Lenže ako už bolo povedané, nadpriemerne vyinutý penis ešte nemusí zďaleka znamenať, že žena orgazmus dosiahne. Hoci sa pod pohlavným stykom rozumie už z podstaty tohto slovného obratu spojenie penisu a vagíny, pre väčšinu žien je to metóda dosiahnutia orgazmu dosť bezcenná. Vaginálny orgazmus sa čistou penetráciou penia do pošvy dostaví len u dvadsiatich percent žien. A osem z desiatich žien potrebuje styk predovšetkým nepohlavný.


Nepohlavným stykom sa myslí fyzické dráždenie zvyšku tela mimo pohlavia. Bozkávanie, masáže, dotyky, dráždenie erotogénnych zón či stimulácia ženského pohlavia ústami sú pre väčšinu žien zásadné, pokiaľ majú dosiahnuť orgazmus.

„Penetrácia je mužský model ideálneho sexu a zabúdajú, že je to práve onen proces, nie cieľ, ktorý si ženy užívajú najviac. V mojej klinickej praxi potrebuje väčšina žien stimuláciu klitorisu akýmkoľvek spôsobom, aby dosiahla orgazmus. Sex by mal byť poskytovaním a prijímaním potešenia celým telom, nielen genitáliami a rozhodne nielen vagínou,“ vysvetľuje doktorka Janet Hall z Melbourne.

Zdroj: https://www.researchgate.net/publication/232595653_Does_Size_Matter_Men’s_and_Women’s_Views_on_Penis_Size_Across_the_Lifespan, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles

Leave A Comment