Podľa Kanadskej pediatrickej spoločnosti a Americkej pediatrickej akadémie by mali mať deti obmedzený prístup k vreckovým zariadeniam. Presnejšie, deti mladšie ako 2 roky by ich nikdy nemali používať, 3-5 rokov by im malo byť povolené ich používať jednu hodinu denne, zatiaľ čo tí vo veku 6-18 rokov majú iba 2 hodiny.
Deti však používajú technológie až 4-5 krát viac, čo vedie k vážnym vývojovým následkom:
Rast mozgu
Mozog detí rastie veľmi rýchlo a pokiaľ nie je správne stimulovaný z dôvodu nadmerného vystavenia technológiám, ako je televízia, mobilné telefóny alebo internet, môže to mať za následok nedostatok pozornosti, kognitívne oneskorenie, zhoršené učenie a nevyvinie schopnosť samoregulovať,
Vývojové dôsledky
Deti mladšie ako 12 rokov by mali mať zakázané používať ručné technológie. Používanie technológií má negatívny vplyv na gramotnosť a akademický úspech detí a výsledkom je oneskorený vývoj.
Tieto nechutnosti robí skoro každá žena: Patríte medzi nich aj vy?
Obezita
Jedno zo štyroch detí v Kanade a USA sú obézni. 30% z nich má cukrovku, čo vedie k vyšším rizikám srdcového infarktu a kratšej dĺžke života. Je to výsledok prílišného použitia ručnej technológie.
Žiadny spánok
75% detí používa technológiu pred spánkom a tí, ktorí vo veku 9 a 10 rokov, spia oveľa menej kvôli tomu, čo ovplyvňuje ich známky.
Duševná porucha
Nadmerné používanie technológie môže viesť k problematickému správaniu, bipolárnej poruche, úzkosti, nedostatku pozornosti a depresii detí.
Agresivita
Násilie v médiách bolo v USA kategorizované ako riziko verejného zdravia. Verejné médiá, ktoré veľmi často vysielajú fyzický a sexuálny obsah, a násilné videohry, v ktorých sú vyobrazené vraždy a mučenie, sú hlavným dôvodom agresie detí.
Demencia
Vysokorýchlostné médiá ovplyvňujú mozog dieťaťa a majú za následok zníženú koncentráciu, nedostatok pozornosti a vplyv na jeho schopnosť učiť sa.
Technologická závislosť
Rodičia, ktorí nadmerne využívajú technológiu, sa oddelia od svojich detí a kvôli tomu, že deti priťahujú technologickú závislosť, čo vedie k závislostiam od technológií.
Žiarenie
Svetová zdravotnícka organizácia klasifikuje mobilné telefóny ako možné karcinogény – riziko kategórie 2B. Na základe nového výskumu Dr. Anthony Miller z University of Toronto School of Public Health odporučil, aby sa tieto údaje reklasifikáciou ako 2A-možný karcinogén.