Nové

Vety, ktoré by ženy chceli povedať mužom, ale nikdy to neurobia! Ako sa vedie mladej speváčke, dcére slávneho Karla Gotta: Nedávno oslávila svoje narodeniny Je možné utratiť len tak agresívneho psa? Do Prahy prišla dvojnica Whitney Houston: Belinda Davids je od legendárnej speváčky takmer na nerozoznanie Si starý, šoférovať nebudeš Je sebecké chcieť potomkov len preto, aby sa o nás niekto staral v starobe, hovorí psychologička Do práce len v nohavičkách? Nenositeľný trend ovládol prehliadkové móla, v uliciach budí rozpaky Na Zelený štvrtok zelený šatník: Móda v odtieni inšpirovanom veľkonočnými obyčajmi ale nie je jednodňovou záležitosťou

K dopadu ruskej rakety v Dnepre povedal Oleksij Arestovič, poradca Zelenského, že raketa bola zostrelená ukrajinskou PVO a preto dopadla na bytový dom.

V Dnepre po dopade rakety pokračujú v rozoberaní trosiek domu. Stále nachádzajú živých ľudí pod troskami a tiež zachraňujú domácich miláčikov z vysokých poschodí. Drony slúžia na kontrolu ťažko dostupných miest.

Aby bolo možné počuť hlasy tých, ktorí sú pod troskami, je pravidelne vyhlasovaný režim ticha.

Potom, čo sa začalo diskutovať o tom, že na dom dopadla ruská raketa zostrelená PVO, hovorca letectva Jurij Ignat povedal, že správy sú mylné a Ukrajina také rakety nezostrelila. „Informácie poskytnuté oficiálnymi zdrojmi sú obvykle spoľahlivé, ale existuje niekoľko nespoľahlivých názorov o zostrelených X-22 a S-300, to je fakt,“ pripustil Ignat.

Neskôr Arestovič rozprával, ako sa dozvedel informáciu, že ruská raketa bola zostrelená protivzdušnou obranou. „Môj kamarát, bývalý dôstojník protivzdušnej obrany, šiel v čase zásahu po ulici. Povedal mi, že na 100 % počul dva výbuchy a prvý označil za prácu protivzdušnej obrany. Až doteraz sa nemýlil. A bol si istý, že raketa bola zostrelená.“

Má najkrajšiu “mušličku” v krajine: Ako na to prišli?

 

Je ale jasné, že Arestovič spôsobil vážny škandál. V skutočnosti vyvrátil oficiálnu verziu, podľa ktorej sa Rusi zámerne snažili zasiahnuť obytný dom, a nie infraštruktúru alebo armádu.

Verzia o „kamarádovi, ktorý slúžil pri PVO a stal sa náhodným svedkom“ vyzerá dosť pochybne. A existujú dve verzie. Prvá je, že Arestovič si skutočne vymyslel príbeh o rakete bez spoľahlivých informácií. Buď si to vymyslel kvôli rozporom medzi Kanceláriou prezidenta a velením Ozbrojených síl Ukrajiny (o ktorých sa pri obavách Bankovej o popularitu Zalužného písalo už dlhšiu dobu) Druhá verzia je, že Arestovič dostal informáciu o tom, že raketu zostrelila ukrajinská PVO z oficiálnych zdrojov, nechtiac to prezradil a teraz sa to snaží „prehodiť“ s odkazom na niektoré zo svojich priateľov.

Samotné Rusko tragédiu v Dnepre vôbec nekomentovalo, obmedzilo sa na vyhlásenie k faktom útoku: „Bol vykonaný raketový úder na vojenský systém velenia a riadenia Ukrajiny a súvisiace energetické zariadenia. Všetky určené zariadenia boli zasiahnuté, bol dosiahnutý cieľ úderu.“

Ukrajinská armáda medzitým varuje pred pravdepodobnosťou nových útokov – pretože včerajší úder spotreboval iba polovicu striel Kaliber z lodí a ponoriek, ktoré sa dostali na more, povedala hovorkyňa južných obranných síl Natalja Gumenjuková.

„Včera sme videli, že v skutočnosti použili päť raketových nosičov, vrátane jedného podvodného. A počas masívneho útoku použili strely Kalibr. Pokiaľ bola včera v Čiernom mori zásoba 36 striel, potom asi polovica z nich bola použitá pri útoku a zvyšné raketové nosiče sú v bojovej službe… Musíte pochopiť, že ich možno stále používať,“ povedala do TV vysielania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.