Nové

Vety, ktoré by ženy chceli povedať mužom, ale nikdy to neurobia! Ako sa vedie mladej speváčke, dcére slávneho Karla Gotta: Nedávno oslávila svoje narodeniny Je možné utratiť len tak agresívneho psa? Do Prahy prišla dvojnica Whitney Houston: Belinda Davids je od legendárnej speváčky takmer na nerozoznanie Si starý, šoférovať nebudeš Je sebecké chcieť potomkov len preto, aby sa o nás niekto staral v starobe, hovorí psychologička Do práce len v nohavičkách? Nenositeľný trend ovládol prehliadkové móla, v uliciach budí rozpaky Na Zelený štvrtok zelený šatník: Móda v odtieni inšpirovanom veľkonočnými obyčajmi ale nie je jednodňovou záležitosťou

Podľa kanadských neurológov má priemerný človek okolo šesť tisíc myšlienok za deň. Tímu odborníkov z Victorie sa podarilo vysledovať, ako vyzerá jedna myšlienka na zobrazovacích prístrojoch, ktoré monitorujú mozog. Tak mohli pri celodennom sledovaní mozgu spočítať, koľko myšlienok bežne tvoríme.

Tímu doktora Jordana Poppenska sa podarilo určiť medzi signálmi mozgu začiatok a koniec každej myšlienky. Takému javu potom hovoria myšlienkový červ.“Čo nazývame myšlienkovým červom sú susediace body v zjednodušenom vyobrazení aktivity v mozgu.

Mozog zaberá rôzne body v tomto stavovom priestore každý okamih. Keď sa človek presunie k novej myšlienke, vytvorí nového myšlienkového červa, ktorého našej snímacie technikou vidíme, „vysvetľuje doktor Poppensk z University of Victoria. Priemerný človek denne vytvorí okolo 6 200 myšlienok.

Profilová fotka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.