Nové

Vety, ktoré by ženy chceli povedať mužom, ale nikdy to neurobia! Ako sa vedie mladej speváčke, dcére slávneho Karla Gotta: Nedávno oslávila svoje narodeniny Je možné utratiť len tak agresívneho psa? Do Prahy prišla dvojnica Whitney Houston: Belinda Davids je od legendárnej speváčky takmer na nerozoznanie Si starý, šoférovať nebudeš Je sebecké chcieť potomkov len preto, aby sa o nás niekto staral v starobe, hovorí psychologička Do práce len v nohavičkách? Nenositeľný trend ovládol prehliadkové móla, v uliciach budí rozpaky Na Zelený štvrtok zelený šatník: Móda v odtieni inšpirovanom veľkonočnými obyčajmi ale nie je jednodňovou záležitosťou

Skrátené tričká, topy, tielka a dokonca aj mikiny či saká. Efekt odhalenej kože zažíva ďalší boom a rozhodne to nie je prvýkrát (a ani naposledy). Ako ich nosiť podľa najnovších módnych regulí?

Skrátené topy nie sú novinkou – prvú vlnu ich slávy zažil módny svet už v päťdesiatych rokoch 20. storočia, legendárny štýl pin-up si bez sexy horných dielov nemožno predstaviť. Jeho vyznávačky ale kvôli prílišnému odhaľovaniu kože často čelili nevraživým pohľadom a odsudzovaniu za nehanebnosť.

Holý pupok znova na scéne
Veľký návrat zažili titerné topy a tričká odvtedy už niekoľkokrát, naposledy v druhej dekáde 21. storočia. Rok 2011 znovu vyšiel v ústrety vyznávačkám odhaleného bruška a ponúkol im novú vlnu skrátenia v modernom poňatí. A získal si aj množstvo celebrít. Bez odhaleného pupku si skoro nedokážeme predstaviť speváčku Taylor Swift, zo skoršej vlny bezpochyby ani Britney Spears alebo Shakiru.

Matovičov fanklub

 

O pozornosť nemal núdzu ani ikonický kúsok návrhára Toma Forda z roku 2016. Tzv. breastplate, teda na mieru navrhnutý anatomicky tvarovaný živôtik, ktorý bol k videniu na Zendaye či Gwyneth Paltrow, je dizajnovým spracovaním skráteného horného dielu a treba povedať, že vskutku novátorským. Odhaliť kožu sa už dlhšiu dobu neboja ani muži, príklad v podobe Harryho Stylesa a jeho osobitého štýlu hovorí za všetkých.

Jar 2023 podľa všetkého navracia crop topy doplnené o ďalšie skrátené horné diely rovno do ulíc. Módne trendy aktuálne nepretežujú len klasické tričká či tielka, skrátenie zasiahlo aj ďalšie vrstvy. Sako alebo blejzer končiaci nad pupkom môže byť variantom aj pre tých, ktorí nehodlajú vystavovať odhalené bruško. Poskladajte si outfit kombinovaný s priliehavým topom či bodmi a fungovať to bude aj so šatami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.