Nové

Vety, ktoré by ženy chceli povedať mužom, ale nikdy to neurobia! Ako sa vedie mladej speváčke, dcére slávneho Karla Gotta: Nedávno oslávila svoje narodeniny Je možné utratiť len tak agresívneho psa? Do Prahy prišla dvojnica Whitney Houston: Belinda Davids je od legendárnej speváčky takmer na nerozoznanie Si starý, šoférovať nebudeš Je sebecké chcieť potomkov len preto, aby sa o nás niekto staral v starobe, hovorí psychologička Do práce len v nohavičkách? Nenositeľný trend ovládol prehliadkové móla, v uliciach budí rozpaky Na Zelený štvrtok zelený šatník: Móda v odtieni inšpirovanom veľkonočnými obyčajmi ale nie je jednodňovou záležitosťou

Módne výstrelky, ktoré by nemuseli opúšťať prehliadkové móla. K tým by sa mohol smelo zaradiť najnovší „hit“, ktorému sa skôr než v obliekaní, dá povedať trend vo vyzliekaní. Absencia nohavíc, sukne či iného podobného vrchného dielu totiž akoby už nebola príznakom chorobnej zábudlivosti súvisiacej s vekom.

Rozširuje sa ako bláznivý a novátorský štýl obliekania z módnych prehliadok aj do ulíc. Zatiaľ ale tomuto skôr nenositeľnému trendu podliehajú predovšetkým senzáciechtivé modelky a iné celebrity. Len čas ukáže, či si tento kreatívny a pôsobivý pohľad nenájde širšiu obľubu aj medzi bežnou populáciou módychtivých lovkýň trendov.

Začalo to už vlani na jeseň, kedy sa nohavičková mánia stala stredobodom prehliadok značiek ako Bottega Veneta, Miu Miu alebo sa na móle objavila v kolekciách Toma Forda a Victorie Beckham. A treba podotknúť, že pri takej špeciálnej príležitosti, ako je prezentácia najnovších počinov módnych domov známych mien, nie je štipka extravagancie, ktorá pritiahne pozornosť k podstatnejším prvkom samotných modelov udávajúcich následný štýl miliónov žien po celom svete, v žiadnom prípade na škodu.

Barbora Richterová vyznanie Borisovi Kollárovi..

 

V tieni nespútanej Vivienne Westwood
Dávno predtým už tento nohavičkový štýl predstavila skutočná ikona medzi nonkonformnými osobnosťami, vlani zosnulá britská módna návrhárka Vivienne Westwood, ktorá by práve 8. apríla oslávila 82. narodeniny. Tá neváhala vyraziť na mólo sporo odetá ani v pokročilom veku a predviedla sa po slávnostnom defilé jednej zo svojich prehliadok iba v negližé skrytom pod transparentnými pančuchovými nohavicami.

Nohavičky ako klasický vrchný odev taktiež predávala vo svojich ready-to-wear kolekciách. V jej prípade jasné sebavyjadrenie a revolta, ktorá jej kariérou prestupovala od samotných počiatkov až do posledného dychu. Dá sa ale podobný štýl považovať za legitímny módny prejav bežných žien? Ak si chcete zachovať povesť elegantnej a štýlu znalej konzumentky trendov, pri tejto otázke sa prikláňa aj naša módna redaktorka skôr k strohej odpovedi: „Nie.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.