Nové

Vety, ktoré by ženy chceli povedať mužom, ale nikdy to neurobia! Ako sa vedie mladej speváčke, dcére slávneho Karla Gotta: Nedávno oslávila svoje narodeniny Je možné utratiť len tak agresívneho psa? Do Prahy prišla dvojnica Whitney Houston: Belinda Davids je od legendárnej speváčky takmer na nerozoznanie Si starý, šoférovať nebudeš Je sebecké chcieť potomkov len preto, aby sa o nás niekto staral v starobe, hovorí psychologička Do práce len v nohavičkách? Nenositeľný trend ovládol prehliadkové móla, v uliciach budí rozpaky Na Zelený štvrtok zelený šatník: Móda v odtieni inšpirovanom veľkonočnými obyčajmi ale nie je jednodňovou záležitosťou

Z vášho vzťahu sa vytratila iskra a vášeň. Čo z neho zostalo? Pocit, že človek ešte stále nie je tak úplne sám a delí sa o náklady na bývanie. Možno práve toto vás povzbudí k rozhodnutiu, či vyčerpané partnerstvo ukončiť. Najskôr zvážte dôsledky voči deťom!

Neklape to už dlhšiu dobu a vy chodíte ako telo bez duše. Tiež si noc čo noc kladiete otázku, či s partnerom máte, alebo naopak nemáte, zostať čisto len kvôli deťom. Rozchod a rozvod má na deti negatívny vplyv, preto by každý najskôr mal urobiť všetko pre to, aby k nemu nedošlo,“ apeluje expertka s tým, že v posledných niekoľkých desaťročiach vedecké výskumy preukázali pár nesmierne dôležitých skutočností .

Kompletná rodina ako pilier budúceho šťastia
Deti z nerozvedených rodín majú menej emocionálnych problémov, oproti svojim rovesníkom toľko neinklinujú k užívaniu alkoholu a drog, častejšie študujú vysokú školu, majú lepšie vzťahy s oboma rodičmi, je u nich znížené riziko rozvodu v dospelosti, robia múdrejší rozhodnutia a prežívajú finančne bezpečnejší život.  A to sú dostatočné dôvody na to, prečo sa nad svojím vzťahom ešte raz zamyslieť.

Pravidlá pre okorenenie dlhodobého vzťahu

 

Ak pociťujete samotu, necítite sa spokojne a šťastne, stále je tu šanca, že sa s tým dá niečo robiť. Pracujte na svojom manželstve, ktoré si vyžaduje prácu a spoluprácu, a to hlavne v období citovej vzdialenosti medzi partnermi. Veľa problémov sa skutočne dá vyriešiť k spokojnosti všetkých strán. Isté veci ale ani ona neodpúšťa.

Ako je to s agresiou alebo neverami?
Neexistuje ospravedlnenie ani obhajoba. Pokiaľ dôjde k domácemu násiliu, slovnému napádaniu, závislosti alebo sériovej nevere, odchod z manželstva môže byť tým najlepším, čo môžete pre svoje deti urobiť. Aby nadviazali zdravé vzťahy, potrebujú mať príklad toho, čo to ten šťastný vzťah vlastne je. V partnerstve, ktoré je plné konfliktov, deti podstupujú lekcie, ktoré ich nútia k zlyhaniu v budúcich zväzkoch . Rozchod tak zvažujte už len preto, že deti trpia úzkosťou, pokiaľ spolu ich rodičia nevedia vychádzať. Pamätajte, že medzi základné potreby dieťaťa vždy patrí pocit bezpečia a istoty 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.