Nové

Vety, ktoré by ženy chceli povedať mužom, ale nikdy to neurobia! Ako sa vedie mladej speváčke, dcére slávneho Karla Gotta: Nedávno oslávila svoje narodeniny Je možné utratiť len tak agresívneho psa? Do Prahy prišla dvojnica Whitney Houston: Belinda Davids je od legendárnej speváčky takmer na nerozoznanie Si starý, šoférovať nebudeš Je sebecké chcieť potomkov len preto, aby sa o nás niekto staral v starobe, hovorí psychologička Do práce len v nohavičkách? Nenositeľný trend ovládol prehliadkové móla, v uliciach budí rozpaky Na Zelený štvrtok zelený šatník: Móda v odtieni inšpirovanom veľkonočnými obyčajmi ale nie je jednodňovou záležitosťou

Pre Evu znamená jej pes Benny strašne veľa. Považuje ho za svoje dieťa a s obľubou ho chodí venčiť na lúku blízko svojho domu. Práve tam však jedného jesenného podvečera zažila udalosť, ktorá ju veľmi vydesila.

Táto príhoda sa mi stala pred necelými dvoma rokmi. Už nejaký čas sa s ohromnou láskou starám o psíka Bennyho, ktorého beriem ako svoje dieťa. S Kamilom (35) som chodila päť rokov a pomaly sme uvažovali o založení rodiny, lenže jeho nevera so zdravotnou sestrou náš dovtedy harmonický vzťah rozmetala na kúsky. Po rozchode som ostala sama a o to viac som sa upla na svojho psieho miláčika.

Záhadný tieň na lúke
Pravidelne som ho venčila na neďalekej lúke, kde sa vybláznil a dostatočne prebehol. Urobila som tak aj onoho nedeľného podvečera. Zmrákalo sa, takže som nelenila a vyrazila von. Došli sme až na lúku, kde som Bennymu dala dole obojok a on ako vždy radostne pobehoval po tráve.

Hrala som sa s ním, hádzala mu palicu, ktorý mi ochotne nosil. Ubehla zhruba štvrťhodina, keď Benny zrazu začal hlasno štekať. Potom pribehol ku mne, hľadel kamsi do diaľky a pokračoval v bafaní. Nevedela som, čo ho tak vyľakalo, pretože na lúke nebola okrem nás ani noha.

Pozrela som sa na všetky strany a zrazu približne štyridsať metrov pred sebou uvidela tieň nejakej postavy, ktorá pomaly kráčala cez lúku. Chvíľami sa bytosť rozjasňovala. Bol to evidentne muž vyššej postavy so sklopenou hlavou. Volala som naňho, ale nereagoval av pokoji pokračoval ďalej. Po nejakej chvíli sa opäť premenil na tieň, ktorý sa na konci lúky vytratil úplne.

Obrázkový test: Odhalíte do 10 sekúnd, kto ukradol melón z obchodu? Zvládnete to?

Tieň aj pri spiatočnej ceste
Bola som v šoku! Znervóznela som a rozhodla sa, že pôjdeme radšej domov. Otočila som sa as Bennym mazala preč. Ušli sme ale len pár metrov, keď sa kúsok predo mnou objavil ďalší záhadný tieň. Tentoraz sa pohyboval oveľa rýchlejšie a akoby krúžil okolo mňa.

Benny znovu začal štekať a ja som bola už dosť vystrašená. Prestala som tieň skúmať a utekala domov. Keď som asi po desiatich minútach otvorila dvere, sadla som si na stoličku, aby som sa spamätala. Nechápala som vôbec nič. Bola som rozrušená a na noc si vzala prášok, aby som vôbec zaspala. Spánok mi pomohol. Po prebudení som bola už pokojná, každopádne táto udalosť mi utkvela v pamäti a hneď tak mi z nej nezmizne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.