Nové

Vety, ktoré by ženy chceli povedať mužom, ale nikdy to neurobia! Ako sa vedie mladej speváčke, dcére slávneho Karla Gotta: Nedávno oslávila svoje narodeniny Je možné utratiť len tak agresívneho psa? Do Prahy prišla dvojnica Whitney Houston: Belinda Davids je od legendárnej speváčky takmer na nerozoznanie Si starý, šoférovať nebudeš Je sebecké chcieť potomkov len preto, aby sa o nás niekto staral v starobe, hovorí psychologička Do práce len v nohavičkách? Nenositeľný trend ovládol prehliadkové móla, v uliciach budí rozpaky Na Zelený štvrtok zelený šatník: Móda v odtieni inšpirovanom veľkonočnými obyčajmi ale nie je jednodňovou záležitosťou

Jedlo patrí k životu asi rovnako ako vzduch a voda. Čo všetko sa ním dá vylepšiť? Nielen zdravie a nálada, pretože potravinové zdroje vitamínu E, železa a zinku majú veľa čo hovoriť aj do diania v spálni!

Pozitívnych „vedľajších“ účinkov sexu rozhodne nie je málo. Veď uvoľňuje pri napätí aj stresu, zlepšuje imunitu a prospieva kardiovaskulárnemu systému. Tiež predstavuje prevenciu bolestí hlavy i chronického únavového syndrómu, zatiaľ čo posilňuje svaly panvového dna a podporuje metabolizmus. Mali by sme ho teda prevádzkovať pravidelne, nabádajú nás vedci. A s tým sa spája zásadná otázka -⁠ naozaj môže konzumácia určitých potravín ovplyvniť sexuálnu túžbu a tým aj prežitky s milovaním spojené?

S jedlom rastie chuť. Ale na čo?

„Dobré nervové funkcie, vyvážená hladina hormónov aj funkčný obehový systém. To všetko je nevyhnutné pre akýkoľvek sexuálny výkon, „upozorňuje americká lekárka Tasneem Bhatia s tým, že na tieto systémy a ich prevádzkyschopnosť má správna strava skutočne zásadný vplyv. Čo presne teda jesť, aby sa to v posteli nejako prejavilo?

Doplňte železo

„Únava, zlá nálada alebo depresie sú bežnými vinníkov chátrajúcej intimity. Môže to byť spôsobené anémiou, ktorá ide s vyčerpanosťou a nepriaznivým psychickým stavom ruka v ruke, „vysvetľuje Tasneem Bhatia, ktorá odporúča sústrediť sa na železné zdroje. Medzi ne patrí strukoviny, brokolica, tekvicové semienka, mak, horká čokoláda či rôzne druhy húb.

Spojenec zvaný zinok

Aj zinok má pre sexuálne záležitosti veľký význam, čo vyplýva z mnohých odborných štúdií. Jedna z nich, ktorej poznatky publikuje magazín Journal of Human Reproductive Sciences, odhalila, že priaznivo ovplyvňuje libido a skvalitňuje erotické zážitky, zatiaľ čo mužom uľavuje od príznakov erektilnej dysfunkcie. Kde ho hľadať? Zásobárňou zinku sú morské plody, kešu a para orechy, kuracie aj hovädzie mäso, kvasnice, hnedá ryža alebo tofu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.