Nové

Vety, ktoré by ženy chceli povedať mužom, ale nikdy to neurobia! Ako sa vedie mladej speváčke, dcére slávneho Karla Gotta: Nedávno oslávila svoje narodeniny Je možné utratiť len tak agresívneho psa? Do Prahy prišla dvojnica Whitney Houston: Belinda Davids je od legendárnej speváčky takmer na nerozoznanie Si starý, šoférovať nebudeš Je sebecké chcieť potomkov len preto, aby sa o nás niekto staral v starobe, hovorí psychologička Do práce len v nohavičkách? Nenositeľný trend ovládol prehliadkové móla, v uliciach budí rozpaky Na Zelený štvrtok zelený šatník: Móda v odtieni inšpirovanom veľkonočnými obyčajmi ale nie je jednodňovou záležitosťou

Prvý bankomat bol vynájdený v roku 1939. Bol vynájdený nemeckým inžinierom Johannom Wetherom a inštalovaný v Grécku. Túto inováciu umožňovalo vybrať peniaze bez nutnosti ísť do banky, čo bolo veľkým pokrokom pre bankovníctvo a umožnilo ľuďom viac flexibility a pohodlia pri výbere peňazí. Odvtedy sa automatické bankomaty stali bežnou súčasťou bankovníctva po celom svete.

Prvý bankomat z roku 1939 fungoval na základe použitia magnetických kariet a telefónneho spojenia. Klient si zadával svoje číslo účtu a žiadal o výber peňazí na klávesnici bankomatu. Bankomat potom použil telefónnu linku na overenie informácií o účte a autorizáciu transakcie s bankou. Potom bol klientovi vydaný hotový výtlačok a peniaze boli strhnuté z jeho účtu. Tento systém bol veľmi jednoduchý a primitívny v porovnaní s dnešnými automatickými bankomatmi, ale stále umožňoval ľuďom výber peňazí bez nutnosti ísť do banky a bol tak považovaný za revolučný vynález.

Aj leto príde

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.