Nové

Vety, ktoré by ženy chceli povedať mužom, ale nikdy to neurobia! Ako sa vedie mladej speváčke, dcére slávneho Karla Gotta: Nedávno oslávila svoje narodeniny Je možné utratiť len tak agresívneho psa? Do Prahy prišla dvojnica Whitney Houston: Belinda Davids je od legendárnej speváčky takmer na nerozoznanie Si starý, šoférovať nebudeš Je sebecké chcieť potomkov len preto, aby sa o nás niekto staral v starobe, hovorí psychologička Do práce len v nohavičkách? Nenositeľný trend ovládol prehliadkové móla, v uliciach budí rozpaky Na Zelený štvrtok zelený šatník: Móda v odtieni inšpirovanom veľkonočnými obyčajmi ale nie je jednodňovou záležitosťou

Odvolaná vláda a exminister financií Igor Matovič sa chvália skresaním verejného dlhu pod 60 % HDP. Ako sa však z dostupných štatistík zdá, percentuálne zníženie dlhu k HDP nie je ani tak výsledkom mravenčej práce Matoviča a jeho úradníkov, ale predovšetkým zvýšenej spotreby a vládnych výdavkov. Uviedol ereport.sk ,A to je následok neprimeraného rastu cien, nie naplnených peňaženiek občanov a tučného štátneho rozpočtu.

„Matovič zvýšil dlh Slovenska od roku 2019 zo 45,3 mld. na 70,7 mld. eur, teda o 25,4 mld. eur! Je to skoro 4x vyššie tempo zadlžovania, ako pred rokom 2019! Dlh percentuálne klesá vďaka obrovskému zdražovaniu a nie rastu ekonomiky. HDP sa nominálne oproti roku 2019 zvýšilo o neuveriteľných 30,2%,“ uviedol exminister financií Ladislav Kamenický na sociálnej sieti.

Toto je sen každého muža! Najväčšie dračice v posteli sú tieto 2 typy žien

 

„Zdražovanie zaplatili Matovičovi všetci občania vo vyšších cenách. Teda % dlhu klesá vďaka vyšším daniam a odvodom spôsobených zdražovaním a nie šikovnosťou ´Ing.´ Matoviča. V roku 2019 za vlády Smeru sa dlh dostal mimo sankčných pásiem dlhovej brzdy resp. po revízii na spodný limit dlhovej brzdy. Matovičov dlh je nad horným limitom všetkých sankčných pásiem dlhovej brzdy a zostane tam ešte niekoľko rokov,“ pokračuje Kamenický.

Náprava potrvá roky a budeme sa musieť uskromniť

Zvýšenie dlhu a nadmerná inflácia nie sú makroekonomickými javmi, s ktorými sa ľahko bojuje. Ďalšia vláda preto bude musieť pravdepodobne naštartovať zodpovednú a priamočiaru konsolidáciu verejných financií.

„Nasledujúca vláda bude mať čo robiť, aby po Matovičovom šafárení dostala verejné financie pod kontrolu a bude to trvať niekoľko rokov. Za čo by sme teda mali Matoviča pochváliť. Naozaj neviem, mne nič nenapadá,“ uzavrel Kamenický.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.