Nové

Vety, ktoré by ženy chceli povedať mužom, ale nikdy to neurobia! Ako sa vedie mladej speváčke, dcére slávneho Karla Gotta: Nedávno oslávila svoje narodeniny Je možné utratiť len tak agresívneho psa? Do Prahy prišla dvojnica Whitney Houston: Belinda Davids je od legendárnej speváčky takmer na nerozoznanie Si starý, šoférovať nebudeš Je sebecké chcieť potomkov len preto, aby sa o nás niekto staral v starobe, hovorí psychologička Do práce len v nohavičkách? Nenositeľný trend ovládol prehliadkové móla, v uliciach budí rozpaky Na Zelený štvrtok zelený šatník: Móda v odtieni inšpirovanom veľkonočnými obyčajmi ale nie je jednodňovou záležitosťou

Chceli byť dvaja kohúti na semtisku pánmi..

Malo to byť veľké spájanie, a zatiaľ to vyzerá len ako veľké fiasko. Bývalý premiér Mikuláš Dzurinda v utorok vyhlásil, že do Modrej koalície nevstúpi a spolu s Prípravným výborom Modrí – Európska ľudová strana sa vracajú k svojim pôvodným aktivitám. Druhá tvár Modrej koalície Miroslav Kollár bol šokovaný a sklamaný. Dôvodom by však mohli byť aj už avizované rokovania Kollára s odvolaným premiérom Eduardom Hegerom, ale aj rozdielne názory na to, kto by mal stranu viesť.

Predčasné voľby budú už o sedem mesiacov a kampaň bude naozaj tvrdá. Aj keď sa o spájaní a vytváraní tzv. veľkého demokratického bloku hovorí mesiace, nič väčšie sa neudialo. Zatiaľ jediným podareným spojením bola práve Modrá koalícia, no toto spojenie je zrejme v troskách ešte skôr, než k nemu reálne došlo. Miesto veľkého spájania tu tak máme viacero menších strán s takmer nulovým potenciálom, nový projekt Lucie Ďuriš Nicholsonovej a stále oficiálne nerozhodnutého Hegera. Pozornosť sa však aktuálne definitívne obracia na odvolaného premiéra.

Svadobnú noc mi zmenila život na nočnú moru, zverila sa Nicol (32). Dodnes nechápe, čo sa z jej manžela stalo

 

Dzurinda bude pokračovať po svojom

V utorok doobeda Kollár informoval o rokovaniach s Hegerom, no o dve hodiny prišiel zvrat. Bývalý premiér Dzurinda totiž vyhlásil, že do Modrej koalície nevstúpi, keďže sa doteraz nekonal ani zlučovací snem a „Modrí“ sa pod vedením Dzurindu k takému snemu zaviazali v spoločnom memorande. Aj preto sa dzurindovci k svojim pôvodným aktivitám, majú ďalej záujem o konštruktívnu spoluprácu s ideovo a programovo blízkymi stranami. Ale nie sú účastníkom žiadnych diskusií o novom „pravicovom subjekte“. Z Dzurindu sa tak zjednotiteľ nestane, aj keď to mal v pláne.

Chamtivosť a túžba po moci ukazuje zrkadlo politickej scény na Slovensku. Strany, ktoré vznikajú nemajú vyriešenú zasadnú otázku vodcu a už v úvode nemajú šancu na reálny rast a ponúknuť niečo viac voličovi, ako vlastný boj o teplé miestečka?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.