Nové

Vety, ktoré by ženy chceli povedať mužom, ale nikdy to neurobia! Ako sa vedie mladej speváčke, dcére slávneho Karla Gotta: Nedávno oslávila svoje narodeniny Je možné utratiť len tak agresívneho psa? Do Prahy prišla dvojnica Whitney Houston: Belinda Davids je od legendárnej speváčky takmer na nerozoznanie Si starý, šoférovať nebudeš Je sebecké chcieť potomkov len preto, aby sa o nás niekto staral v starobe, hovorí psychologička Do práce len v nohavičkách? Nenositeľný trend ovládol prehliadkové móla, v uliciach budí rozpaky Na Zelený štvrtok zelený šatník: Móda v odtieni inšpirovanom veľkonočnými obyčajmi ale nie je jednodňovou záležitosťou

Nielen vojna na Ukrajine priniesla do sveta neistotu. Kam sa teda vydať na letnú dovolenku? Ponúkame ostrovy, ktoré sú najviac bezpečné.

Vojna v Európe, prírodné katastrofy, korona, terorizmus, rastúci despotizmus, sociálne nepokoje – zdá sa, že svet je stále nebezpečnejší. Čo to ale znamená pre naše cestovateľské plány v novom roku?

Zločin, politika, infraštruktúra
To nám môže napovedať mapa rizík, ktorú každoročne vydáva britská manažérska poradenská spoločnosť „Control Risks“. Ukazuje bezpečnostné faktory vo všetkých krajinách sveta: kriminalitu, politické nebezpečenstvá a kvalitu kritickej infraštruktúry. Nielen podnikatelia, ale aj rekreanti môžu z mapy rizikového sveta vyvodiť dôležité závery, aby sa mohli rozhodnúť, kam bezstarostne vycestovať a ktorým krajinám sa naopak radšej tento rok vyhnúť.

Každý, kto sa pozrie na mapu rizík 2023, si okamžite všimne Rusko a Ukrajinu: Oba štáty sú sfarbené sýto červeno kvôli ruskej útočnej vojne proti ich demokraticky riadenej sestre. Ale v roku 2023 by sotva niekoho napadlo ísť na dovolenku do týchto dvoch krajín.

Má najkrajšiu “mušličku” v krajine: Ako na to prišli?

 

Kam sa vydať na dovolenku
Nikoho asi neprekvapí, že do prvej desiatky rebríčka bezpečnosti sa dostali krajiny ako Dánsko, Fínsko, Grónsko, Island, Luxembursko, Nórsko, Švajčiarsko a Slovinsko. Ale keď sa bližšie pozriete na mapu rizík 2023, objavíte aj niekoľko fantasticky krásnych ostrovných štátov, ktoré sa ukázali ako extrémne bezpečné destinácie:

Maurícius a La Réunion pri východnom pobreží Afriky, Kapverdy v Atlantiku západne od Senegalu, Marshallove ostrovy v Oceánii a Samoa v Polyné .

V týchto krajinách je extrémne nízka kriminalita. Navyše sa tu neočakávajú žiadne výrazné politické ani sociálne nepokoje alebo násilie voči cudzincom. Bezpečnostné a záchranné služby fungujú efektívne a infraštruktúra je z veľkej časti nedotknutá. Zostáva (okrem nutných finančných rezerv) len trápenie s výberom, kam by ste sa mohli v roku 2023 vydať!

Čo ženy túžia zažiť v posteli? Máme pre vás zaručené 4 rady.

 

Zdroj: www.traveloffpath.com/these-are-the-93-safest-countries-to-visit-in-2023/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.