Nové

Smutný príbeh: Krásna a nádejná herečka je teraz bezdomovec. O koho sa jedná? Akrobat, ktorý porušuje zákony fyziky! To ste ešte nevideli! Newstalgia ako nový trend interiérov Stephan Hawking (†76) prezradil, čo sa s človekom deje po smrti. Mrazivé slová slávneho vedca 7-ročný chlapček sa hanbil za svoj vzhľad, potom dostal ako darček výnimočného kocúra Rýchly test vašej inteligencie: V ktorom pohári je najviac vody? Muži by mali ženám ďakovať za všetko čo pre nich robia a nebrať to ako samozrejmosť! Dcéra Karla Gotta oznámila, že bude tretíkrát mamou: Otecko by mal zo mňa radosť, povedala.

Nielen vojna na Ukrajine priniesla do sveta neistotu. Kam sa teda vydať na letnú dovolenku? Ponúkame ostrovy, ktoré sú najviac bezpečné.

Vojna v Európe, prírodné katastrofy, korona, terorizmus, rastúci despotizmus, sociálne nepokoje – zdá sa, že svet je stále nebezpečnejší. Čo to ale znamená pre naše cestovateľské plány v novom roku?

Zločin, politika, infraštruktúra
To nám môže napovedať mapa rizík, ktorú každoročne vydáva britská manažérska poradenská spoločnosť „Control Risks“. Ukazuje bezpečnostné faktory vo všetkých krajinách sveta: kriminalitu, politické nebezpečenstvá a kvalitu kritickej infraštruktúry. Nielen podnikatelia, ale aj rekreanti môžu z mapy rizikového sveta vyvodiť dôležité závery, aby sa mohli rozhodnúť, kam bezstarostne vycestovať a ktorým krajinám sa naopak radšej tento rok vyhnúť.

Každý, kto sa pozrie na mapu rizík 2023, si okamžite všimne Rusko a Ukrajinu: Oba štáty sú sfarbené sýto červeno kvôli ruskej útočnej vojne proti ich demokraticky riadenej sestre. Ale v roku 2023 by sotva niekoho napadlo ísť na dovolenku do týchto dvoch krajín.

Má najkrajšiu “mušličku” v krajine: Ako na to prišli?

 

Kam sa vydať na dovolenku
Nikoho asi neprekvapí, že do prvej desiatky rebríčka bezpečnosti sa dostali krajiny ako Dánsko, Fínsko, Grónsko, Island, Luxembursko, Nórsko, Švajčiarsko a Slovinsko. Ale keď sa bližšie pozriete na mapu rizík 2023, objavíte aj niekoľko fantasticky krásnych ostrovných štátov, ktoré sa ukázali ako extrémne bezpečné destinácie:

Maurícius a La Réunion pri východnom pobreží Afriky, Kapverdy v Atlantiku západne od Senegalu, Marshallove ostrovy v Oceánii a Samoa v Polyné .

V týchto krajinách je extrémne nízka kriminalita. Navyše sa tu neočakávajú žiadne výrazné politické ani sociálne nepokoje alebo násilie voči cudzincom. Bezpečnostné a záchranné služby fungujú efektívne a infraštruktúra je z veľkej časti nedotknutá. Zostáva (okrem nutných finančných rezerv) len trápenie s výberom, kam by ste sa mohli v roku 2023 vydať!

Čo ženy túžia zažiť v posteli? Máme pre vás zaručené 4 rady.

 

Zdroj: www.traveloffpath.com/these-are-the-93-safest-countries-to-visit-in-2023/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.