Nové

Smutný príbeh: Krásna a nádejná herečka je teraz bezdomovec. O koho sa jedná? Akrobat, ktorý porušuje zákony fyziky! To ste ešte nevideli! Newstalgia ako nový trend interiérov Stephan Hawking (†76) prezradil, čo sa s človekom deje po smrti. Mrazivé slová slávneho vedca 7-ročný chlapček sa hanbil za svoj vzhľad, potom dostal ako darček výnimočného kocúra Rýchly test vašej inteligencie: V ktorom pohári je najviac vody? Muži by mali ženám ďakovať za všetko čo pre nich robia a nebrať to ako samozrejmosť! Dcéra Karla Gotta oznámila, že bude tretíkrát mamou: Otecko by mal zo mňa radosť, povedala.

Kyselina hyalurónová je jedným z najznámejších prostriedkov proti starnutiu. Je ale vhodná pre každého?

O obľúbenom prostriedku proti starnutiu, kyseline hyalurónovej, koluje už nejaký čas množstvo mýtov a fám. Môže naozaj iba vyhladzovať vrásky na tvári? A je naozaj pre telo zdravšie ako klasický botox?

Nie tak neškodná, ako vyzerá
Väčšina ľudí si myslí, že injekcia s kyselinou hyalurónovou nemá žiadne riziká. To je však zle. Pri vpichu môžu nastať vážne komplikácie. Pri nesprávnom vpichnutí napríklad do cievy môže dôjsť k jej upchatiu, a to môže viesť k zníženému prietoku krvi alebo odumretiu postihnutej oblasti.

Šoféroval Pročko opitý,alebo jeho ďalšie MEME z minulosti

 

 

Niečo vždy zostane
Aj keď telu vlastné enzýmy vstreknutú kyselinu hyalurónovú časom rozpustia, vždy existujú malé zvyšky, zvlášť po opakovanom ošetrení v dôsledku jaziev, ktoré v tele zostávajú. Zvyšky materiálu možno napríklad nájsť aj roky po korekcii nosa, pokiaľ pred operáciou niekedy v minulosti bola zavedená výplň kyselinou hyalurónovou.

Hyaluron viaže vodu

Táto jej vlastnosť sa dá využiť vo váš prospech. Po ošetrení kyselinou hyalurónovou by ste mali vždy piť dostatok tekutín, pretože to môže zvýšiť nielen účinok samotný, ale aj dobu jeho trvania.

Nielen na tvár
Najznámejšie je asi použitie výplní s kyselinou hyalurónovou na zväčšenie objemu pier a tvárí. Tieto výplne toho ale dokážu oveľa viac – možno ich použiť aj na iné časti tela, napr. chrbty rúk alebo krk, aby tu pokryli veľké plochy a vyhladili povrchové vrásky.

Má najkrajšiu “mušličku” v krajine: Ako na to prišli?

 

Nevhodné pre každého
Aj napriek niekoľko nevýhod, má kyselina hyalurónová pozitívne účinky v oblasti krásy. Bohužiaľ ošetrenie výplní kyselinou hyalurónovou nie je vhodné pre každého. Injekcia vedie síce k zväčšeniu objemu, ale pokiaľ je koža nad aplikáciou už príliš ochabnutá, môže sa stať, že výplň nedrží na mieste a výsledok je všetko, len nie atraktívne. Preto odporúčame sa pred ošetrením poradiť s odborníkom.

Zdroj: www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7427155/ –

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.