Nové

Vety, ktoré by ženy chceli povedať mužom, ale nikdy to neurobia! Ako sa vedie mladej speváčke, dcére slávneho Karla Gotta: Nedávno oslávila svoje narodeniny Je možné utratiť len tak agresívneho psa? Do Prahy prišla dvojnica Whitney Houston: Belinda Davids je od legendárnej speváčky takmer na nerozoznanie Si starý, šoférovať nebudeš Je sebecké chcieť potomkov len preto, aby sa o nás niekto staral v starobe, hovorí psychologička Do práce len v nohavičkách? Nenositeľný trend ovládol prehliadkové móla, v uliciach budí rozpaky Na Zelený štvrtok zelený šatník: Móda v odtieni inšpirovanom veľkonočnými obyčajmi ale nie je jednodňovou záležitosťou

Obor André René Roussimoff je v našich zemepisných šírkach pomerne neznámym pojmom. Gigantický muž z Francúzska trpel odmalička hormonálnymi poruchami, ktoré spôsobovali nadmerný rast jeho tela. Hovorí sa, že už ako 12 ročný vážil 90 kilogramov a meral 182 centimetrov. A viac zaujímavostí o ňom ťa čaká nižšie.

Obor André – matematický génius, ktorý sa dal na wrestling

Narodil sa v roku 1946 vo francúzskom mestečku Coulommiers. Ako malý vynikal v matematike, no po získaní základného vzdelania sa naplno pustil do práce na farme pre svojho otca.

Tam dokázal urobiť prácu za niekoľkých chlapov. Vo veku 18 rokov sa však presťahoval do Paríža, kde sa dal na wrestling. Tamojším organizátorom bolo jasné, že z takéhoto velikána môžu urobiť hviezdu s veľkou kariérou.

 

 

https://www.bulvarky.sk/aky-typ-damskeho-pozadia-najviac-pritahuje-muza-a-ako-ziskat-takyto-tvar/

 

Hviezdou sa stal ako 24-ročný na ázijskom kontinente, v Japonsku. Tam zistili, že trpí gigantizmom, no a jeho sláva neunikla ani promotérom najznámejšej wrestlingovej organizácie World Wide Wrestling Federation.

V zámorí debutoval v roku 1973 a neprehral celých pätnásť rokov. V tom čase patril k najväčším hviezdam wrestlingu v USA. V období tejto obrovskej slávy vážil 236 kilogramov a meral 224 centimetrov.

 

Fanúšikovia wrestlingu vedia, že jeho top obdobie však prišlo až po roku 1987, keď sa v rámci wrestlingových predstavení stal tzv. zápornou postavou.

Tým sa začal jeho spor s Hulkom Hoganom. Obaja sa stretli v rámci WrestleManie III v dodnes najslávnejšom zápase histórie.

 

 

Potom jeho kariéra zápasníka už upadala a tak sa začal venovať aj filmovej kariére, pričom najznámejším filmom, v ktorom účinkoval, je kultový Barbar Conan.

Začiatkom roka 1993 náhle odcestoval do Paríža kvôli pohrebu otca. V jednom z tamojších hotelov mu však zlyhalo srdce a vo veku 46 rokov navždy skonal.

Dôvodom bolo to, že jeho vnútorné orgány nedokázali zvládať tak veľkú fyziologickú záťaž, akú Andrého telo potrebovalo.

Top 5 zaujímavosti o obrovi Andrém

  1. Snažil sa dostať do francúzskej armády, ale boli nútení ho odmietnuť. Vojsko totiž nemalo k dispozícii uniformy takých obrovských rozmerov.
  2. Jeho silové schopnosti obdivoval aj Arnold Schwarzenegger. Keď spolu večerali a André sa dozvedel, že „Terminátor“ zaplatil účet, tak ho zodvihol zo stoličky a odniesol na strechu auta zaparkovaného pred reštauráciou.
  3. André raz počas večera dokázal vypiť neuveriteľných 156 pív a potom odpadol. Keďže bol taký ťažký a veľký, nikto ho nedokázal zodvihnúť, a preto ho vždy v takejto situácii nechali ležať tam, kde zaspal. Hovorí sa, že na to, aby sa dostal „do nálady“ musel bežne vypiť aspoň dve fľaše vodky.
  4. Medzi jeho obdivovateľov patril aj legendárny bodybuilder Dwayne „The Rock“ Johnson. V mladosti ho volal „strýčko André“.
  5. Na jedno posedenie dokázal zjesť dvanásť steakov a pätnásť morských rakov. Jeho bankový účet to však nezabolelo, keďže v 70. rokoch bol najlepšie platených wrestlerom sveta. Za jeden rok si zarobil v priemere 400-tisíc amerických dolárov.
  6. Zdroj: Buzzfeed.com, Reddit | Foto|Video: YouTube

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.