Nové

Vety, ktoré by ženy chceli povedať mužom, ale nikdy to neurobia! Ako sa vedie mladej speváčke, dcére slávneho Karla Gotta: Nedávno oslávila svoje narodeniny Je možné utratiť len tak agresívneho psa? Do Prahy prišla dvojnica Whitney Houston: Belinda Davids je od legendárnej speváčky takmer na nerozoznanie Si starý, šoférovať nebudeš Je sebecké chcieť potomkov len preto, aby sa o nás niekto staral v starobe, hovorí psychologička Do práce len v nohavičkách? Nenositeľný trend ovládol prehliadkové móla, v uliciach budí rozpaky Na Zelený štvrtok zelený šatník: Móda v odtieni inšpirovanom veľkonočnými obyčajmi ale nie je jednodňovou záležitosťou

Pavlína nikdy nesnívala o tom, že bude mať aférku s bohatým mužom. Keď jedného stretla, bolo jej sedemnásť. Vydržalo im to dodnes. A možno aj vďaka tomu, že nejde o klasický príbeh miliardára, ktorý si vydržiava mladé dievča.

Nikdy som nesledovala rebríčky českých miliardárov. Muž, ktorému budem hovoriť napríklad Jarda, sa v nich umiestňuje veľmi vysoko. Ale to som zistila až vtedy, keď som u zubára listovala v jednom magazíne. Číslo pri jeho fotke je tak obrie, že som si to v tej chvíli ani nevedela predstaviť. Vedela som, že Jarda je bohatý, ale toto som nečakala.

Stretla som bohatého muža
Ako malé dievča som si pripadala hrozne chudá a vysoká. Závidela som spolužiačkam, ktoré vyzerali inak av puberte im začala rásť prsia. Ja na nich vlastne ešte stále čakám. Jednu výhodu ale moja figúra predsa len mala, namiesto brigád som si mohla privyrábať modelingom.

Nebolo to nič jednoduché, človek sa stále niekam chodil ukazovať a robil, čo mu povedali. Keď sa o modelkách tvrdí, že sú len vešiaky na šaty, je to vlastne pravda. Niekedy ste iba „vec“. Čoskoro ma to omrzelo, ale stále som si hovorila, že to je lepšie, než vyprážať niekde hranolky. Aspoň pokiaľ ide o peniaze. Rozdiel medzi tým, či mi budú kaziť pleť výpary z friťáku, alebo neustále líčenie, asi nie je veľmi veľký.

Spomínam si na tie dni, keď som bola mladá, plná snov a predo mnou bol veľký a neznámy svet. Mal som sedemnásť a moje srdce túžilo po dobrodružstve. Na jednej extravagantnej párty som stretla Jardu. V skutočnosti sa samozrejme volá inak, ale nechcem nič pokaziť, takže vám to neprezradím. Môžem len povedať, že je naozaj veľmi bohatý. A, ako inak, tiež ženatý.

Jeho svet ma úplne očaril
Ale to som vtedy ešte nevedela. Mal okolo päťdesiat rokov, pôsobil nesmierne sympaticky a vzbudzoval vo mne zvedavosť. Jarda je kultivovaný chlap, všeličo videl a zažil a vie o tom pútavo rozprávať. A celkom ma dostal aj tým, že ma hneď neťahal na hotel alebo niekam k sebe. Párty bola v najlepšom, ale on ma jednoducho o jednej v noci posadil do svojej limuzíny a nechal zaviezť domov.

A tak som si s ním začala románik. Dohovoril napríklad prehliadku galérie len pre nás dvoch, potom večeru v súkromnom salóniku a následne sme skončili pri ňom. Zhruba po mesiaci sa ma spýtal, či niečo nepotrebujem. „Ako to myslíš?“ opýtala som sa. „No, ja by som ťa nechcel uraziť, ale zarobíš si modelingom dosť?“ povedal a ja som cítila vo vzduchu isté napätie. Tak je to teda… V jeho svete to je asi normálne, ale mi vôbec nenapadlo ťahať z neho peniaze. Tak ma to poznanie šokovalo, že som nevedela, čo na to mám povedať.

„Prepáč, nechcel som ťa uraziť,“ povedal ticho. „To nie, ja len… Vôbec ma to nenapadlo,“ pokrčila som ramenami. Jarda ma vzal za ruku a pobozkal. A potom už túto tému nikdy neotvoril.

Náš vzťah mi vyhovuje
Jarda mi samozrejme otvoril bránu do sveta, o ktorom som predtým ani netušila. Ukázal mi luxus, ktorého existencia mi bola predtým cudzia. Je to niečo iné, než uvidíte v časopisoch pre ľudí, ktorí snívajú o tom, že raz budú bohatí. Ale mne sa páčil hlavne ako človek. A tak je to dodnes. Životný štýl je až na druhom mieste.

Už to spolu ťaháme mnoho rokov. On je stále ženatý a asi sa to nikdy nezmení. Mám pocit, že za svoje peniaze vďačí hlavne svokrovi, takže sa v tom nechcem vŕtať. Študujem v zahraničí, školu mi platia rodičia a mám aj štipendium. Jarda za mnou občas zaletí, alebo sa stretneme niekde na pláži. Asi by som sa nenazvala zlatokopkou. Tento vzťah mi ponúka oveľa viac než len materiálny prospech. Je to kamarátstvo s výhodami na druhú? Neviem, ale takto to vyhovuje nám obom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.