Nové

Vety, ktoré by ženy chceli povedať mužom, ale nikdy to neurobia! Ako sa vedie mladej speváčke, dcére slávneho Karla Gotta: Nedávno oslávila svoje narodeniny Je možné utratiť len tak agresívneho psa? Do Prahy prišla dvojnica Whitney Houston: Belinda Davids je od legendárnej speváčky takmer na nerozoznanie Si starý, šoférovať nebudeš Je sebecké chcieť potomkov len preto, aby sa o nás niekto staral v starobe, hovorí psychologička Do práce len v nohavičkách? Nenositeľný trend ovládol prehliadkové móla, v uliciach budí rozpaky Na Zelený štvrtok zelený šatník: Móda v odtieni inšpirovanom veľkonočnými obyčajmi ale nie je jednodňovou záležitosťou

Aj keď vonku za oknami v posledných dňoch poletujú snehové vločky a teploty sa držia pri zemi, plavková sezóna sa pomalými krôčikmi blíži. Než sa nazdáte, razom sa o slovo prihlási horúce leto. Len pri predstave, že by ste sa vo svojej aktuálnej forme mali vystaviť niekde pri vode, sa vám možno zatočí hlava. Preto máme tipy, ako konečne začať chudnúť a tentoraz sa nevzdať.

Je to v hlave
Ak sa spýtate na radu niekoho, komu sa podarilo zhodiť nadbytočné kilá, odpovie vám často opakovanú mantru: všetko začína v hlave. Možno to znie ako klišé, ale niečo pravdy na tom predsa len bude. Len v okamihu, keď si to sami v sebe správne nastavíte (stanovíte si svoj cieľ, ujasníte si motiváciu) sa na svojej ceste za dokonalou postavou nevzdáte.

Kalorický deficit je základ
Ak chcete chudnúť, musíte dodržiavať kalorický deficit. Čo to znamená? Že musíte prijať menej kalórií, než koľko ich vaše telo spáli. Možno jete málo (čo je častý dôvod, prečo ženy nechudnú), alebo naopak jete veľa. Budete nemilo prekvapení, aké kalorické sú vaše obľúbené dobroty a že kalórie nájdete aj v pive alebo inom alkohole, ktorý si napríklad tu a tam doprajete.

14-roční žiaci zo základnej školy hrali zaujímavú hru, 6 študentiek otehotnelo

Bez pohybu to pôjde…ale pomalšie
Nenechajte sa oklamať tvrdením, že chudnutie bez pohybu nejde. Samozrejme to možné je, ale tá cesta potom môže byť o dosť krkolomnejšia a predovšetkým dlhšia. Zaraďte tak do svojho života nejaký pravidelný pohyb. Dôležité je, aby vás bavilo, pričom je jedno, či to bude behanie, plávanie, jazda na korčuliach alebo nejaký halový šport. Športovať sa dá po celý rok, chce sa len prispôsobiť ročnému obdobiu – napríklad vedieť, ako správne vrstviť oblečenie, keď idete športovať von a podobne.

Pozor na nedostatok spánku
Kto chce schudnúť, ten musí dostatočne spať. Možno si hovoríte, ako spánok súvisí s chudnutím a vašou snahou dosiahnuť dokonalú figúru. Spánok je pre naše telo dôležitý. Počas spánku odpočívame, naberáme energiu, naše svaly a telo celkovo regenerujú. Preto nepodceňujte dôležitosť spánku a doprajte si minimálne tých často omieľaných 7-8 hodín spánku denne.

Mať cieľ je dôležité. Ale nič sa nemá preháňaťPri chudnutí musíte mať svoj cieľ. Bod, ktorý chcete dosiahnuť. Ale pozor na to, aby ste sa slepo nehnali za vidinou cieľovej pásky a zbytočne si neuškodili. Chudnutie je beh na dlhú trať. Nesmie sa uponáhľať. Preto si dovoľte občas zhrešiť, dajte si niečo dobré, zatiaľ čo budete sledovať Výmenu manželiek v televízii. Občas tzv. vypnite, reštartujte, počúvajte svoje telo.

Odmeňujte sa
Na svojej trase do cieľa (za vysnívanou postavou) budete skôr či neskôr dosahovať menšie, čiastkové ciele. Za každý úspech sa nebojte odmeniť. Môže to byť čokoľvek – niečo nové na seba, sladká torta s kamarátkou, pekná kabelka. Skrátka čokoľvek, čo vám urobí radosť. Postupne tak dôjdete do úspešného cieľa – budete spokojné samy so sebou, budete sa sami sebe páčiť a budete môcť nosiť všetko, čo ste doteraz so smútkom v očiach nechávali ležať v obchode. Už nebudete riešiť, ako sa opticky zoštíhliť, pretože so sebou budete spokojné a budete nosiť to, čo sa vám skutočne páči.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.