Nové

Smutný príbeh: Krásna a nádejná herečka je teraz bezdomovec. O koho sa jedná? Akrobat, ktorý porušuje zákony fyziky! To ste ešte nevideli! Newstalgia ako nový trend interiérov Stephan Hawking (†76) prezradil, čo sa s človekom deje po smrti. Mrazivé slová slávneho vedca 7-ročný chlapček sa hanbil za svoj vzhľad, potom dostal ako darček výnimočného kocúra Rýchly test vašej inteligencie: V ktorom pohári je najviac vody? Muži by mali ženám ďakovať za všetko čo pre nich robia a nebrať to ako samozrejmosť! Dcéra Karla Gotta oznámila, že bude tretíkrát mamou: Otecko by mal zo mňa radosť, povedala.

Na Rastislavovej ulici sa dnes uskutočnilo slávnostné otvorenie viacpodlažného parkoviska. Je to už druhé viacpodlažné parkovisko v Poprade. Prvé na Bajkalskej ulici bolo dané do užívania v septembri minulého roku.

Hlavným cieľom výstavby bolo zvýšenie celkovej kapacity a kvality parkovania obyvateľov sídliska a zachovanie zelene. Realizácia parkoviska trvala 195 kalendárnych dní a stála zhruba 1,90 milióna Eur s DPH.

„Hotové dielo vyzerá veľmi dobre a som spokojný. Je to vianočný darček pre obyvateľov tejto lokality. Toto je cesta, ktorou chce mesto ísť, a to parkovať takto moderne bez toho, aby sme zaberali zeleň na sídliskách. Je potrebné povedať, že obyvatelia hneď na začiatku výstavby poukázali na problém s dočasným parkovaním, na čo sme hneď zareagovali a 13. júna nastala zásadná zmena v reorganizácii dopravy na sídlisku Juh 3. Celá Rastislavova ulica zostane naďalej jednosmerná od križovatky s ulicou MPČĽ. Od cesty III. triedy na Spišské Bystré po križovatku s ulicou MPČĽ bude obojsmerná. Týmto opatrením zabezpečíme ďalšie nové parkovacie miesta,“ povedal pri otvorení primátor Anton Danko.

Nové parkovisko disponuje 109 parkovacími miestami na prízemí (z toho je 8 miest pre imobilných a 4 miesta pre elektromobily) a 82 parkovacími miestami na poschodí. Spolu tak ide o 191 parkovacích miest.

Neuveriteľné! Povedala som NIE a aj napriek tomu so mnou mal partner sex

 

„Stavba predstavuje funkčné dve podlažia otvorených parkovísk pre verejnosť, kde horným podlažím sú zastrešené spodné státia, ale nie v plnom rozsahu. Časť spodného parkoviska nie je zastavaná horným podlažím. Horné podlažie ostáva bez zastrešenia a je prístupné štyrmi oceľovými schodiskami a rampou. Výjazdová obojpruhová rampa, ktorá je v sklone do 10% nie je zastrešená, ale je vyhrievaná v podlahovej vrstve. Taktiež dažďové zvody sú vyhrievané,“ uviedla vedúca odboru výstavby MsÚ v Poprade Kristína Horáková.

Súčasťou stavby je preložka verejného vodovodu, preložka STL plynovodu a preložka splaškovej kanalizácie.

V okolí stavby bolo realizované aj rozšírenie chodníkov. Sadové úpravy budú dokončené za priaznivých klimatických podmienok na jar 2023

zdroj:poprad.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.