Nové

Vety, ktoré by ženy chceli povedať mužom, ale nikdy to neurobia! Ako sa vedie mladej speváčke, dcére slávneho Karla Gotta: Nedávno oslávila svoje narodeniny Je možné utratiť len tak agresívneho psa? Do Prahy prišla dvojnica Whitney Houston: Belinda Davids je od legendárnej speváčky takmer na nerozoznanie Si starý, šoférovať nebudeš Je sebecké chcieť potomkov len preto, aby sa o nás niekto staral v starobe, hovorí psychologička Do práce len v nohavičkách? Nenositeľný trend ovládol prehliadkové móla, v uliciach budí rozpaky Na Zelený štvrtok zelený šatník: Móda v odtieni inšpirovanom veľkonočnými obyčajmi ale nie je jednodňovou záležitosťou

Cestujúcim na palube malej turistickej ponorky Titan, ktorá sa stratila počas plavby k vraku parníka Titanic v severnej časti Atlantického oceánu, sa zásoby kyslíka minú naCestujúcim na palube malej turistickej ponorky Titan, ktorá sa stratila počas plavby k vraku parníka Titanic v severnej časti Atlantického oceánu, sa zásoby kyslíka minú najneskôr vo štvrtok o 13.00 h SELČ.jneskôr vo štvrtok o 13.00 h SELČ.

S odvolaním sa na americkú pobrežnú stráž o tom v utorok informovala televízia BFM. Zmiznutie malej ponorky oznámil jej prevádzkovateľ, spoločnosť OceanGate Expeditions, v nedeľu popoludní.

Hľadajú ich dve lietadlá

Podľa americkej pobrežnej stráže sa na pátraní podieľajú dve lietadlá – americké C-130 a kanadské P8 – vybavené sonarom schopným detegovať ponorky.

Kontradmirál John Mauger z americkej pobrežnej stráže na tlačovej konferencii spresnil, že pátranie na povrchu aj pod vodou sa týka oblasti vzdialenej „asi 1450 kilometrov východne od (polostrova) Cape Cod, v hĺbke asi 4000 metrov“.

„Je to odľahlá oblasť a je komplikované viesť pátranie v takejto oblasti,“ dodal.

Uviedol, že ponorka má dostatočné zásoby kyslíka na to, aby bola „autonómna“ 70 až 96 hodín. Titan začal klesať do Atlantiku v nedeľu popoludní SELČ.

Približne o 15.00 h, po hodine a 45 minútach plavby, ponorka prestala komunikovať s kanadskou výskumnou loďou Polar Prince, ktorá ju sprevádzala.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.