Nové

Vety, ktoré by ženy chceli povedať mužom, ale nikdy to neurobia! Ako sa vedie mladej speváčke, dcére slávneho Karla Gotta: Nedávno oslávila svoje narodeniny Je možné utratiť len tak agresívneho psa? Do Prahy prišla dvojnica Whitney Houston: Belinda Davids je od legendárnej speváčky takmer na nerozoznanie Si starý, šoférovať nebudeš Je sebecké chcieť potomkov len preto, aby sa o nás niekto staral v starobe, hovorí psychologička Do práce len v nohavičkách? Nenositeľný trend ovládol prehliadkové móla, v uliciach budí rozpaky Na Zelený štvrtok zelený šatník: Móda v odtieni inšpirovanom veľkonočnými obyčajmi ale nie je jednodňovou záležitosťou

Vodiči starší ako 70 rokov budú musieť v rámci reformy každých päť rokov skladať skúšku, aby preukázali, že sú schopní riadiť. V Nemecku sa v súčasnosti tieto zručnosti pravidelne nekontrolujú a tí, ktorí zložia vodičské skúšky, ich dostávajú doživotne. Úrady však môžu rozhodnúť o odobratí vodičského preukazu, pokiaľ usúdia, že už nie ste schopní riadiť.

Pomstychtivý Kollár?

Podľa návrhu zákona Európskej komisie reforma zmení aj platnosť vodičských preukazov, ktoré budú v celej EÚ platiť 15 rokov. Vodičské preukazy sa tiež majú stať digitálnymi, aby ich bolo možné obnovovať online. Osoby staršie ako 70 rokov však dostanú vodičské preukazy platné iba päť rokov.

O tom, ako často budú musieť byť seniori testovaní, budú rozhodovať členské štáty

Ak žiadateľ prestane spĺňať zdravotné požiadavky, môže byť nariadené lekárske vyšetrenie. Reforma vodičských preukazov má prispieť k vyššej bezpečnosti cestnej premávky a k dosiahnutiu cieľov EÚ v oblasti znižovania počtu dopravných nehôd.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.