Nové

Vety, ktoré by ženy chceli povedať mužom, ale nikdy to neurobia! Ako sa vedie mladej speváčke, dcére slávneho Karla Gotta: Nedávno oslávila svoje narodeniny Je možné utratiť len tak agresívneho psa? Do Prahy prišla dvojnica Whitney Houston: Belinda Davids je od legendárnej speváčky takmer na nerozoznanie Si starý, šoférovať nebudeš Je sebecké chcieť potomkov len preto, aby sa o nás niekto staral v starobe, hovorí psychologička Do práce len v nohavičkách? Nenositeľný trend ovládol prehliadkové móla, v uliciach budí rozpaky Na Zelený štvrtok zelený šatník: Móda v odtieni inšpirovanom veľkonočnými obyčajmi ale nie je jednodňovou záležitosťou

Muž je tým alfa samcom, ktorý by mal byť agresívnejší, priebojnejší a iniciatívnejší! Skutočne musí milovanie začínať ako prvé? A čo všetko sa stane, keď to za neho vezmete? Počítajte do troch, tieto silné benefity si užijete!

Vaše intímne hrátky majú stále rovnaký scenár. S partnerom sa spoločne pozeráte na film, on vám „nezištne“ ponúkne masáž chrbta, z ktorej takticky prejde k hrudníku a začne vás dráždiť na prsiach a neskôr aj v lone. Pomilujete sa a onedlho sa situácia opakuje – len sa zmení čas, poprípade miesto. Iniciátorom sexu je výhradne (alebo aspoň väčšinou) muž. Prečo je to zle?

Zaslepenie láskou nič nerieši

Otázka, kto urobí prvý krok k sexu, v nových, čerstvých vzťahoch nie je na programe dňa. Zamilovaní jedinci sa pod ťarchou hormónov lásky milovania oddávajú nad rámec svojich skutočných potrieb, experimentujú s dennou dobou, polohami i miestom. Lenže ako čas beží, iskra sa vytráca. Erotická fascinácia partnerom obvykle netrvá dlhšie ako rok a práve tu začína skutočný problém.

Práce, život, deti, únava, domácnosť a ďalšie úlohy v kombinácii s ustálením partnerského života robia svoje. Zrazu treba taký spánok dôležitejší ako sex, ktorý väčšinou jeden z páru vyžaduje častejšie ako ten druhý. Navyše niekedy stačí jediné odmietnutie, aby si ľudia začali zaznamenávať, kto a kedy bol aktívnejší. Alebo kto kedy partnera odmietol.

V chladnom počasí sa zahrejte sexom

 

Streda? Sex nebol a nebude

Ostatne, ešte teraz sa ľudia rozprávajú o prípade istého sexuálne vyprahnutého muža, ktorý v roku 2014 počas šiestich týždňov zapisoval do tabuľky, ako často bol voči svojej manželke intímne ústretový, ako často ho ona odmietala a čo za tým stálo za dôvody (od bolesti hlavy po stres). Potom, čo žena zoznam dostala e-mailom, rozčúlila sa a zverejnila ho. Pochopiteľne, že sa z neho stal virál, avšak podtext mnohým unikol. Skutočne záleží na tom, kto sex začína? No určite!

Pre mnoho ľudí má táto prvá predohra k intimite veľký význam, pretože je dôkazom partnerovej lásky a jeho vriacej túžby. Keď on alebo ona vôbec nie sú aktívne, môže to v milenci, ktorý sex spravidla iniciuje ako prvý, vyvolať určité otázky, pochybnosti aj sklamanie. Keď sa však karta obráti, prináša to isté (a nemalé) výhody.

Čo keď sa úlohy zhostíte?

Po prvé, ide o hru so submisivitou a dominanciou – partnerka, ktorá svojmu milencovi ukáže, že po ňom stále túži, stúpa na cene. Po druhé, muž, ktorý je obvykle strojcom sexu, sa zase rád zbaví zodpovednosti a zlých pocitov už len tým, že neriskuje milenkine odmietnutie. A konečne po tretie, vyrovnávajú sa energie. Sex je totiž o dávaní a prijímaní. Ak ste otvorení zdieľať úlohu toho, kto je sexuálne priebojnejší, pravdepodobne vo vzťahu získate viac sexuálnej intimity, či už ste spolu rok alebo dvadsať rokov. Takže áno, nebuďte iba pasívnou osobou a občas vezmite veci do svojich rúk. Partnerovi ponúknite, že mu v sprche umyjete chrbát, nakŕmte ho ľahkým občerstvením a začnite ho zvádzať, inak sa o tieto benefity pripravíte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.