Nové

Vety, ktoré by ženy chceli povedať mužom, ale nikdy to neurobia! Ako sa vedie mladej speváčke, dcére slávneho Karla Gotta: Nedávno oslávila svoje narodeniny Je možné utratiť len tak agresívneho psa? Do Prahy prišla dvojnica Whitney Houston: Belinda Davids je od legendárnej speváčky takmer na nerozoznanie Si starý, šoférovať nebudeš Je sebecké chcieť potomkov len preto, aby sa o nás niekto staral v starobe, hovorí psychologička Do práce len v nohavičkách? Nenositeľný trend ovládol prehliadkové móla, v uliciach budí rozpaky Na Zelený štvrtok zelený šatník: Móda v odtieni inšpirovanom veľkonočnými obyčajmi ale nie je jednodňovou záležitosťou

Už takmer tridsať rokov sa slovenská firma Aeromobil pokúša zhmotniť sen lietajúceho auta. Teraz je pred cieľom. V Monaku najnovší model tohto hybridu av júli preňho získala ďalšieho investora.

Začiatkom júla sa novým investorom spoločnosti Aeromobil stala medzinárodná investičná a poradenská spoločnosť InfraPartners Management, ktorá sa v súčasnosti zameriava najviac na investície v Ázii, prípadne v Číne. Peniaze od nej by mali slovenskej firme pomôcť dokončiť produkciu lietajúceho vozidla, vrátane testovania a certifikácií.

Na ázijskom trhu sa momentálne prezentuje aj samotná firma Aeromobil – jej spoluzakladateľ a riaditeľ Juraj Vaculík sa v dňoch 26. a 27. júla zúčastňuje ako hlavný rečník konferencie Future of Transportation Summit v Pekingu, pod patronátom spoločností Alibaba Group a Sina Group. Práve v Číne sú podľa neho investície do leteckej infraštruktúry súčasný fenomén.

„Cílem AeroMobilu je vytvořit skutečné létající auto, schopné sloužit v rámci existující regulace a infrastruktury, vybudované pro malá letadla a automobily. Vytvořili jsme vozidlo, které umožní zákazníkům využít dnešní lokální letiště a přistávací plochy blízko jejich konečných destinací a zároveň řeší dopravu na úseku poslední míle,“ popisuje svou vizi Vaculík.

Chceli by ste vlastniť takéto auto?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.