Nové

Vety, ktoré by ženy chceli povedať mužom, ale nikdy to neurobia! Ako sa vedie mladej speváčke, dcére slávneho Karla Gotta: Nedávno oslávila svoje narodeniny Je možné utratiť len tak agresívneho psa? Do Prahy prišla dvojnica Whitney Houston: Belinda Davids je od legendárnej speváčky takmer na nerozoznanie Si starý, šoférovať nebudeš Je sebecké chcieť potomkov len preto, aby sa o nás niekto staral v starobe, hovorí psychologička Do práce len v nohavičkách? Nenositeľný trend ovládol prehliadkové móla, v uliciach budí rozpaky Na Zelený štvrtok zelený šatník: Móda v odtieni inšpirovanom veľkonočnými obyčajmi ale nie je jednodňovou záležitosťou

Hoci presnú odpoveď nikto nepozná, mnoho ľudí má na túto otázku inú odpoveď. Najmä prívrženci rôznych náboženstiev sa medzi sebou hádajú, čo sa s ľudskou dušou po smrti stane.

Na túto tému sa rozpísal dokonca aj uznávaný vedec a fyzik Stephen Hawking vo svojej práci, ktorá vyšla až po jeho smrti. Za svojho života sa zaoberal hlavne otázkami vesmíru. S tým je často spájaná aj existencia Boha, av súvislosti s tým aj posmrtný život. Tiež ste si niekedy pokladali otázku, čo sa s nami stane po smrti? Či tak alebo onak, Stephen už teraz vie, čo sa po smrti deje.

Kniha Stephana Hawkinga
Až teraz vyšla jeho kniha s názvom Krátke odpovede na veľké otázky, ktorú stihol napísať ešte pred smrťou. V knihe sa zaoberá práve aj otázkou posmrtného života. „Každý môžeme veriť slobodne tomu, čomu chceme. A podľa môjho názoru je najjednoduchším vysvetlením, že Boh neexistuje.

Nikto nestvoril vesmír a nikto neriadi náš osud. To ma vedie k presvedčeniu, že asi neexistuje ani posmrtný život. Myslím, že viera v posmrtný život je len planá nádej. Nemáme pre ňu žiadne platné dôkazy a odporuje to všetkému, čo vo vede chápeme. Myslím, že keď zomrieme, obrátime sa na prach…,“ napísal otvorene vo svojej knihe Hawking.

 

Žena (53) odhalila tajomstvo svojho vzhľadu. Vyzerá totiž na dvadsať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.