Nové

Vety, ktoré by ženy chceli povedať mužom, ale nikdy to neurobia! Ako sa vedie mladej speváčke, dcére slávneho Karla Gotta: Nedávno oslávila svoje narodeniny Je možné utratiť len tak agresívneho psa? Do Prahy prišla dvojnica Whitney Houston: Belinda Davids je od legendárnej speváčky takmer na nerozoznanie Si starý, šoférovať nebudeš Je sebecké chcieť potomkov len preto, aby sa o nás niekto staral v starobe, hovorí psychologička Do práce len v nohavičkách? Nenositeľný trend ovládol prehliadkové móla, v uliciach budí rozpaky Na Zelený štvrtok zelený šatník: Móda v odtieni inšpirovanom veľkonočnými obyčajmi ale nie je jednodňovou záležitosťou

Obyvatelia Ukrajiny utekali pred vojnou, mnohí z nich do Slovenskej republiky. Utečenci však teraz žijú v príjmovej chudobe. Najhoršie sú na tom matky samoživiteľky.

V Slovenskej republike žije trikrát viac ukrajinských utečencov v príjmovej chudobe ako Slovákov v Slovenskej  republike. Vyplýva to z prieskumu, ktorý zverejnila spoločnosť PAQ Research a Sociologický ústav Akadémie vied.

Na otázky sociológov odpovedalo 2079 zástupcov domácností
Výsledky ukazujú, že 35 % Ukrajincov, ktorí pred vojnou utiekli do Slovenskej  republiky, žije v príjmovej chudobe. V rovnakej situácii je tu aj 9 až 10 percent Slovákov.

Byť v práci úspešný

 

Ukrajinským utečencom veľmi pomáha, že dostávajú humanitárnu pomoc a majú bezplatné ubytovanie.

Ak by sa pomoc teraz zastavila a oni by si museli hľadať nové bývanie, 84 % utečencov by sa ocitlo v príjmovej chudobe. Polovica Ukrajincov žijúcich v Slovenskej republike má úspory, ale tie im nestačia ani na mesiac.

Utečenci nehovoria po slovensky alebo sa po slovensky začali učiť len nedávno. Niektorí z nich nemajú zodpovedajúcu kvalifikáciu, a preto pracujú na nízko kvalifikovaných miestach a dostávajú nízke mzdy.

Niektoré z nich nepracujú kvôli starostlivosti o deti
Z ich ekonomická situácia tieto dôvody.

Keby nebolo kde bydlet zadarmo, 69 % Ukrajincov by sa ocitlo pod hranicou chudoby. Na konci léta dostalo asi 80 percent utečencov , ktorí stále žijú v Slovenskej republike, príspevok vo výške 400 euro 46 % Ukrajincov má tiež príjem zo zamestnania aspoň pre jedného člena domácnosti.

red

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.