Nové

Vety, ktoré by ženy chceli povedať mužom, ale nikdy to neurobia! Ako sa vedie mladej speváčke, dcére slávneho Karla Gotta: Nedávno oslávila svoje narodeniny Je možné utratiť len tak agresívneho psa? Do Prahy prišla dvojnica Whitney Houston: Belinda Davids je od legendárnej speváčky takmer na nerozoznanie Si starý, šoférovať nebudeš Je sebecké chcieť potomkov len preto, aby sa o nás niekto staral v starobe, hovorí psychologička Do práce len v nohavičkách? Nenositeľný trend ovládol prehliadkové móla, v uliciach budí rozpaky Na Zelený štvrtok zelený šatník: Móda v odtieni inšpirovanom veľkonočnými obyčajmi ale nie je jednodňovou záležitosťou

Poslankyňa Slavěna Vorobelová ostro sleduje situáciu ohľadom lekárov a nezabúda aj na ťažko pracujúcich ľudí. Robotníkov, smetiarov ale aj predavačiek sa nikto nezastal. Naopak lekári vedú neustali boj a vyhrážajú sa, že podajú výpoveď.

Hrozí kolaps zdravotníckeho systému, ak sa vláda, resp. Matovič, nedohodne s lekárskymi odborármi?! Toto je dnes na Slovensku témou č. 1. Lenže, nie je to skôr tak, že zdravotnícky systém skolaboval počas pandémie chrípôčky, kedy tu doslova vyčíňal Matovič s jeho atómovými bombami (raboval rozpočet), a teraz sme už v stave klinickej smrti poskytovania zdravotnej starostlivosti, o ktorej sa teda vôbec nedá tvrdiť, že by bola dostupná pre všetkých a bezplatne, tak ako to je stanovené v Ústave SR?!

Správny čas na nákup kryptomeny? Ako ju ľahko nakúpiť?

 

Veľmi dobre vieme, že tu platí rovnica zdravie = biznis, a to veľmi lukratívny. A nie je ani žiadnym tajomstvom, že lekári sú chtiac či nechtiac neoddeliteľnou súčasťou tohto biznis modelu a že ich zárobky sú nadštandardné a nájdu sa aj takí, ktorí si prilepšujú ešte aj braním úplatkov alebo odmien za predpisovanie liekov v podobe luxusných dovoleniek a výletov.

A k tomu teda ešte pridajme vydieranie, ktoré si v poslednom čase osvojili lekárski odborári a nás všetkých si zobrali za svojich rukojemníkov. Takže doporučujem, aby sa lekári namiesto vydierania vlády začali poriadne a včas starať o všetkých pacientov, nielen o tých privilegovaných, resp. neprispôsobivých a potom im aj ľudia určite doprajú.

 

Áno, lekári a zdravotnícky personál sú nevyhnutnou súčasťou vyspelého sveta, ale nie sú jedinou neopomenuteľnou profesiou. Aj keď možno pre niekoho, napr. pre lekárske celebritky, sú mnohé profesie ako napr. robotníci, predavačky, smetiari nepodstatné, ale pre život sú minimálne rovnako potrebné. Lenže oni nikoho nevydierajú a platy teda rozhodne nemajú také, aby im ich lekári museli závidieť alebo nebodaj od nich ešte pýtať úplatky za „vrúcnejší“ prístup k nim.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.