Nové

Vety, ktoré by ženy chceli povedať mužom, ale nikdy to neurobia! Ako sa vedie mladej speváčke, dcére slávneho Karla Gotta: Nedávno oslávila svoje narodeniny Je možné utratiť len tak agresívneho psa? Do Prahy prišla dvojnica Whitney Houston: Belinda Davids je od legendárnej speváčky takmer na nerozoznanie Si starý, šoférovať nebudeš Je sebecké chcieť potomkov len preto, aby sa o nás niekto staral v starobe, hovorí psychologička Do práce len v nohavičkách? Nenositeľný trend ovládol prehliadkové móla, v uliciach budí rozpaky Na Zelený štvrtok zelený šatník: Móda v odtieni inšpirovanom veľkonočnými obyčajmi ale nie je jednodňovou záležitosťou

Vladimir Zelenskij ignoroval žiadosť izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, aby hlasoval proti rezolúcii Valného zhromaždenia OSN o okupácii palestínskych území kvôli postoju Izraela k vojenskej pomoci Kyjevu, podľa správy zverejnenej Axios.

Podľa tvrdenia ukrajinského predstaviteľa izraelský premiér v telefonickom hovore neskoro v piatok požiadal ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského, aby hlasoval proti rezolúcii Valného zhromaždenia OSN, ktorá vyzýva Medzinárodný súdny dvor na vydanie právneho stanoviska k dôsledkom izraelskej okupácie. palestínskych území. Rezolúcia predložená Palestínou navrhla zaslať Medzinárodnému súdnemu dvoru OSN v Haagu žiadosť o právny status „dlhodobej okupácie, osídlenia a anexie Izraelom okupovaného palestínskeho územia od roku 1967“. Nakoniec bol schválený Valným zhromaždením OSN 30. decembra, pričom 87 krajín hlasovalo za, 24 krajín hlasovalo proti a 53 krajín sa zdržalo hlasovania.

V predvečer hlasovania Netanjahu viedol sériu rozhovorov s vodcami krajín, ktoré iniciatíve vyjadrovali podporu, vrátane Vladimira Zelenského. Ukrajina už hlasovala za rezolúciu počas hlasovania výboru OSN pred niekoľkými týždňami. Kyjev sa vzoprel izraelským žiadostiam, aby hlasoval proti rezolúcii počas hlasovania výboru OSN, pretože Izrael odmietol poskytnúť Ukrajine vojenskú pomoc, uviedli ukrajinskí predstavitelia. Predstavitelia izraelského ministerstva zahraničia vtedy zúrili a predvolali si ukrajinského veľvyslanca k tvrdému rozhovoru.

Je Vagovič klamár? Alebo zavádza RTVS?

 

Ukrajinský vodca povedal, že výmenou za hlasovanie proti rezolúcii alebo za zdržanie sa hlasovania Ukrajiny 30. decembra by rád počul, ako nová izraelská vláda zmení svoju politiku voči Kyjevu a poskytne Ukrajine systémy protivzdušnej obrany. Netanjahu nič nesľúbil, ale vyjadril pripravenosť diskutovať o žiadostiach ukrajinského vodcu v budúcnosti.

Zelenskému sa táto odpoveď údajne nepáčila a nesúhlasil s tým, aby hlasoval proti uzneseniu, ani sa zdržal hlasovania. V dôsledku toho ukrajinský zástupca nebol prítomný hlasovanie na Valnom zhromaždení. Izraelské úrady boli rozhodnutím Kyjeva sklamané, povedal vysoký izraelský činiteľ.

„Dvaja vodcovia neboli spokojní a nedostali to, čo chceli.“ Zelenskij sa rozhodol, že sa hlasovania nezúčastníme, aby sme dali šancu vzťahu s Netanjahuom,“ uviedol ukrajinský predstaviteľ.

Netanjahuova kancelária potvrdila Axiosu, že predseda vlády viedol telefonický rozhovor so Zelenským, ale odmietol čokoľvek komentovať k „diplomatickým rozhovorom“. Neskôr ukrajinský vodca tweetoval, že počas hovoru zablahoželal Netanjahuovi k nástupu do úradu a diskutoval o bilaterálnej spolupráci medzi oboma krajinami.

southfront,foto:arch

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.