Nové

Vety, ktoré by ženy chceli povedať mužom, ale nikdy to neurobia! Ako sa vedie mladej speváčke, dcére slávneho Karla Gotta: Nedávno oslávila svoje narodeniny Je možné utratiť len tak agresívneho psa? Do Prahy prišla dvojnica Whitney Houston: Belinda Davids je od legendárnej speváčky takmer na nerozoznanie Si starý, šoférovať nebudeš Je sebecké chcieť potomkov len preto, aby sa o nás niekto staral v starobe, hovorí psychologička Do práce len v nohavičkách? Nenositeľný trend ovládol prehliadkové móla, v uliciach budí rozpaky Na Zelený štvrtok zelený šatník: Móda v odtieni inšpirovanom veľkonočnými obyčajmi ale nie je jednodňovou záležitosťou

Nedávna štúdia ukázala, že ženy spia oveľa lepšie, keď zdieľajú posteľ so štvornohým maznáčikom.

Výskum
Tvrdia, že ich rušia ich ľudskí partneri a mačky.

Dr. tiež vypovedá o tom, ako sa mazna s mačkami. Christy L. Hoffmanová, profesorka z New Yorku, a jej tím sa pokúsili zistiť, aký vplyv majú domáce zvieratá na kvalitu ľudského spánku.

Z 962 dospelých žien zo Spojených štátov zdieľalo 55 % posteľ s aspoň jedným psom a 31 % s aspoň jednou mačkou. Z respondentiek ich 57 % spí aj so svojim partnerom.

Dr. Hoffman uviedol, že dospeli k nasledujúcim záverom:
Ženy, ktoré zdieľajú posteľ so psom, lepšie spia a počas spánku si viac oddýchnu. Hovoria, že ich štvornohí miláčikovia ich rušia oveľa menej ako ich partneri.

Manžel sa ma nezastal, jeho kamaráti so mnou spali. Potom sa k nim pridal

Zároveň sa cítia oveľa bezpečnejšie a pohodlnejšie. Účastníci, ktorí spia s mačkami, nemajú prerušovaný spánok, ale kvalita spánku je horšia ako u účastníkov, ktorí spia so psom alebo partnerom.

Majitelia psov chodia spať a vstávajú skôr ako majitelia mačiek.

Dr. Hoffman tiež uviedol, že kľúčovým slovom v tejto štúdii je „vnímanie“. Tento výskum je založený na vnímaní vlastných pocitov jednotlivcom, najmä toho, čo ovplyvňuje jeho spánok.

Je tiež dôležité mať na pamäti, že obstaranie psa nevyrieši problém so spánkom u každého. Dodáva tiež, že niektorí psy v spánku chrápu.

Lekár je odhodlaný v tomto výskume pokračovať a rozšíriť ho aj na mužov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.