Nové

Smutný príbeh: Krásna a nádejná herečka je teraz bezdomovec. O koho sa jedná? Akrobat, ktorý porušuje zákony fyziky! To ste ešte nevideli! Newstalgia ako nový trend interiérov Stephan Hawking (†76) prezradil, čo sa s človekom deje po smrti. Mrazivé slová slávneho vedca 7-ročný chlapček sa hanbil za svoj vzhľad, potom dostal ako darček výnimočného kocúra Rýchly test vašej inteligencie: V ktorom pohári je najviac vody? Muži by mali ženám ďakovať za všetko čo pre nich robia a nebrať to ako samozrejmosť! Dcéra Karla Gotta oznámila, že bude tretíkrát mamou: Otecko by mal zo mňa radosť, povedala.

Nedávna štúdia ukázala, že ženy spia oveľa lepšie, keď zdieľajú posteľ so štvornohým maznáčikom.

Výskum
Tvrdia, že ich rušia ich ľudskí partneri a mačky.

Dr. tiež vypovedá o tom, ako sa mazna s mačkami. Christy L. Hoffmanová, profesorka z New Yorku, a jej tím sa pokúsili zistiť, aký vplyv majú domáce zvieratá na kvalitu ľudského spánku.

Z 962 dospelých žien zo Spojených štátov zdieľalo 55 % posteľ s aspoň jedným psom a 31 % s aspoň jednou mačkou. Z respondentiek ich 57 % spí aj so svojim partnerom.

Dr. Hoffman uviedol, že dospeli k nasledujúcim záverom:
Ženy, ktoré zdieľajú posteľ so psom, lepšie spia a počas spánku si viac oddýchnu. Hovoria, že ich štvornohí miláčikovia ich rušia oveľa menej ako ich partneri.

Manžel sa ma nezastal, jeho kamaráti so mnou spali. Potom sa k nim pridal

Zároveň sa cítia oveľa bezpečnejšie a pohodlnejšie. Účastníci, ktorí spia s mačkami, nemajú prerušovaný spánok, ale kvalita spánku je horšia ako u účastníkov, ktorí spia so psom alebo partnerom.

Majitelia psov chodia spať a vstávajú skôr ako majitelia mačiek.

Dr. Hoffman tiež uviedol, že kľúčovým slovom v tejto štúdii je “vnímanie”. Tento výskum je založený na vnímaní vlastných pocitov jednotlivcom, najmä toho, čo ovplyvňuje jeho spánok.

Je tiež dôležité mať na pamäti, že obstaranie psa nevyrieši problém so spánkom u každého. Dodáva tiež, že niektorí psy v spánku chrápu.

Lekár je odhodlaný v tomto výskume pokračovať a rozšíriť ho aj na mužov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.