Nové

Vety, ktoré by ženy chceli povedať mužom, ale nikdy to neurobia! Ako sa vedie mladej speváčke, dcére slávneho Karla Gotta: Nedávno oslávila svoje narodeniny Je možné utratiť len tak agresívneho psa? Do Prahy prišla dvojnica Whitney Houston: Belinda Davids je od legendárnej speváčky takmer na nerozoznanie Si starý, šoférovať nebudeš Je sebecké chcieť potomkov len preto, aby sa o nás niekto staral v starobe, hovorí psychologička Do práce len v nohavičkách? Nenositeľný trend ovládol prehliadkové móla, v uliciach budí rozpaky Na Zelený štvrtok zelený šatník: Móda v odtieni inšpirovanom veľkonočnými obyčajmi ale nie je jednodňovou záležitosťou

Keď sa ocitnete v manželstve bez sexu, aj keď ste to tak nechceli ani nezamýšľali. Najdôležitejšia vec, ktorú si treba uvedomiť, pokiaľ ide o život v manželstve bez sexu, je, že nie ste sami. A odborníci sa zhodujú na tom, že manželstvo alebo partnerstvo bez fyzickej intimity môžu za určitých okolností prežiť.

Nedostatok fyzickej intimity je niečo, o čom nikto nechce hovoriť – ani so svojim partnerom, ani s priateľom, ani s odborníkom. Čo funguje pre jeden pár, nemusí fungovať pre druhý. Každý pár sa vo svojom vzťahu pohybuje sám a sám prichádza na to, ako často sa milovať, aby boli obaja spokojní.

Existuje hneď niekoľko definícií manželstva bez sexu. Jedna z nich je doslovná: pár po dlhú dobu nemal vôbec žiadny sex. Ďalším široko používaným merítkom pre manželstvo bez sexu je mať sex menej ako 10-krát za rok.

Podľa americkej štúdie, frekvencia sexuálnych stykov od 90. rokov klesá. Väčšinou máme sex raz týždenne. Veľkú časť vzťahov manželstva bez sexu tvorili vždy staršie páry. Tie už majú vzťah založený na iných hodnotách alebo záujmoch, než je sex, k čomu prispieva aj zdravotný stav. Avšak v posledných rokoch klesá frekvencia pohlavného styku medzi ľuďmi stredného veku aj medzi mileniálmi.

Mikuláš Černák.Slovenský masový vrah,mal vyvraždiť za celý autobus ľudí ?

 

CITOVÁ INTIMITA JE DÔLEŽITEJŠIA AKO SEX
Manželstvo na svoje prežitie potrebuje intimitu, aj keď existuje mnoho druhov intimity. Fyzická intimita často manželstvo posilňuje, aj keď nie je nevyhnutná pre všetkých ľudí a všetky páry. Pre niektorých ľudí je fyzická intimita dôležitejšia ako pre iných; problém nastáva iba vtedy, ak sa obaja ľudia vo vzťahu nezhodnú na dôležitosti sexu. Majte na pamäti, že pokles sexu je typický pre každé manželstvo. Nedostatok sexuality v manželstve nie je jednostranný. Všímajú si ho obaja partneri, ale jeden z nich o ňom obvykle hovorí hlasnejšie ako druhý, píše web Regain.

Ako vysvetľuje server Mind Body Green, naopak citová intimita je často nutnosťou, aby bol pár skutočne prepojený, úprimný a šťastný. Citová intimita sa týka schopnosti zdieľať s druhým svoje skutočné myšlienky a pocity a vzájomného pocitu bezpečia, pohodlia a vrelosti. Väčšina manželstiev nemôže bez tejto citovej intimity zdravo fungovať.

ZABIJÁCI TÚŽBY
Emočná a fyzická intimita spolu často súvisia, čo znamená, že pokiaľ v manželstve chýba emočná intimita, je pravdepodobné, že v dôsledku toho bude chýbať aj intimita fyzická. Je to logické, pokiaľ nie sú páry vzájomne citovo prepojené, jeden z nich napríklad podlieha workholizmu, chýba zdieľanie spoločných chvíľ, záujmov alebo napríklad myšlienok, citové puto slabne. A hlavne pre ženy je dôležitý pocit emočného prepojenia so svojim partnerom, v momente, keď dochádza k odcudzeniu, odnesie to logicky aj sexuálny život.

 

Ďalším dôvodom môže byť nesúlad v túžbe. To sa môže časom prehĺbiť, pokiaľ ju pár efektívne nerieši. Napríklad osoba, ktorá chce viac sexu a stále ho iniciuje, to môže vzdať a stratiť sebaúctu. Medzitým sa odmietajúci partner často cíti čím ďalej previnilejšie, čo dohromady intímny kontakt ešte viac sťažuje. A pochopiteľne stres, čo je zabijak libida.

Často dochádza k útlmu sexuálneho života po narodení detí. Žena je vyčerpaná, zaneprázdnená starostlivosťou o potomka a zmena hormónov sú dôvody, prečo spálňa zmŕtvi. Čo niektorí muži ťažko nesú a vo vzťahu vznikajú veľké krízy.

ÁNO, MANŽELSTVO BEZ SEXU MÔŽU PREŽIŤ
Koncept, že všetci ľudia potrebujú sex a mať ho pravidelne, sa označuje ako povinná sexualita. Spoločenský názor, že sex je nevyhnutný na udržanie spokojného vzťahu, je neužitočný a kontraproduktívny, tvrdí terapeutka Tracey Cox. Vzťah môže prežiť aj bez sexu. Len je potrebné sa pritom držať určitých pravidiel.

Vzťahy bez sexu fungujú iba vtedy, ak sú s tým obaja v páre spokojní. Okrem toho je potom potrebné zostať aktívny v ďalších oblastiach vzťahu. Pokiaľ totiž vedľa sexu zmizne aj náklonnosť, dotyky a bozkávanie, stávate sa namiesto romantických partnerov skôr priateľmi. Ak vás spája stále iné veci – láska, hravosť, náklonnosť –, potom môžete byť obaja šťastní aj tak.

Na druhej strane ale aj odborníčka poukazuje na situácie, kedy sa vzdať sexu nie je rozhodne dobrá odpoveď. A to je moment, keď jeden z páru na sexe trvá a druhý by si ho rád nechal ujsť. Prirodzený pokles chuti na sex v dlhodobých vzťahoch nie je ničím výnimočným. Treba však s tým vždy niečo robiť, inak podobné rozdiely doženú k záhube aj do tej doby najlepší vzťah. V takej chvíli nastáva čas na kompromis – najlepšie z oboch strán. Akonáhle ale ktokoľvek oznámi, že svoje stanovisko nezmení (jeden chce stále viac, druhý stále menej), je to problém.

14-roční žiaci zo základnej školy hrali zaujímavú hru, 6 študentiek otehotnelo

AKO SA ŽIJE NIEKTORÝM PÁROM BEZ SEXU?
Niektorým párom manželstvo bez sexu nevadí. Pokiaľ to pre pár nie je problém, potom manželstvo bez sexu nie je problém, hovorí sexuálna terapeutka Jessa Zimmermanová.

Hm…mňa a manželku zaujíma viac ako sex, za čo sa zajtra a pozajtra najeme. Pokiaľ sa však ráno zobudíme. Vyjadruje sa Martin K. v diskusii.

Svojim kamarátkam by síce to, že s partnerom nemá a nikdy nemala sex, nepriznala, ale napriek tomu je to jedna z vecí, ktoré na ich spolužitie miluje. „Môj muž má veľmi nízke libido a navyše aj problémy s erekciou, ale ma to vôbec nevadí. Nemať sex je naše spoločné rozhodnutie. Ja predtým žila s mužmi, ktorí ho chceli stále. Naliehali na mňa, tlačili ma do neho, stále som bola pod nejakým nátlakom,“ opisuje svoju skúsenosť Marion.

Zdroj: Daily Mail, Mindbodygreen,Regain, Štúdie, Relate

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.